Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5707
  • Euro 10.1446
  • GR ALTIN 496.12
  • ÇEYREK 814.22

Meral Akşener, Erdoğan'a böyle seslendi: Telefon açıp, helallik isteyin!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ‘vitrin mankeni’ sözlerine tepki gösterdi.

Meral Akşener, Erdoğan'a böyle seslendi: Telefon açıp, helallik isteyin!
  • 04 Ocak 2021, Pazartesi 14:32

Meral Akşener, FOX TV'de yayınlanan Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya'nın konuğu oldu.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ‘vitrin mankeni’ sözlerini eleştirdi.

"HELALLİK İSTEYİN"

CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç'a yönelik sözler nedeniyle Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a seslenen Akşener, "Sayın Erdoğan, bu 21 yaşındaki genç çocuktan, açıp telefon gönlünü alın ve helallik isteyin. " dedi.

İşte Meral Akşener'in dikkat çeken o açıklamaları;

Sayın Erdoğan'ın Cuma Namazı çıkışı cami avlusunda yaptığı bir konuşma üzerine bir tweet attım. 21 yaşında bir genç kızın CHP'de parti meclisi üyesi olmasını başörtülü olması nedeniyle onu vitrin süsüne benzetti. 67 yaşında bir adam, şahsı Cumhurbaşkanı ve neredeyse torunu yaşındaki bir kız çocuğuna Cuma çıkışı, cami avlusunda, bir siyasi tercihte bulunmuş bir kız çocuğunu siz hedef alırsanız o yaşınıza o başınıza bakmadan ve onu vitrin süsü olmakla suçlarsanız insani bir tepkiyi Meral Akşener verir. O tweetin anlamı odur.

Sayın Soylu bundan incineceğine, cuma günü bu sözlerin söylediğinde çarşamba günü 3 kadının katledildiği, 1 yılda 356 kadının katlediliği Türkiye'de İçişleri Bakanlığı sandalyesini işgal eden Soylu'nun şapkasını önüne koyup düşünmesi gerekir, bu işi beceremiyorsa da istifa edip gitmesi gerekir.

Patronuna kendini hatırlattı ona bir şey demiyorum ama görev saibi bir şahsın görevini yerine getirmesi gerekir. Sayın Erdoğan, bu 21 yaşındaki genç çocuktan, açıp telefon gönlünü alın ve helallik isteyin.

Erdoğan'dan 'vitrin mankeni' benzetmesi! Erdoğan'dan 'vitrin mankeni' benzetmesi!


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık