Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Meral Akşener: Çözüm önerileri getiriyoruz!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Memleket Gezileri" kapsamında gerçekleştirdiği esnaf gezilerine Kastamonu'da devam etti. Akşener, "Sığınmacıların Türkiye'ye bu şekilde girmeleri yanlıştır" dedi.

Meral Akşener: Çözüm önerileri getiriyoruz!
  • 05 Ağustos 2021, Perşembe 15:58

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener "Memleket Gezileri" kapsamında gerçekleştirdiği esnaf gezilerine Kastamonu'da devam etti.

Gazetecilere açıklama yapan Akşener, "Ben esnafın özne olduğu bir sistem kurmaya çalışıyorum. Rekabetin hizmet üzerinden, projeler üzerinden yapıldığı yeni bir siyasi anlayışı hayata geçirmeye çalışıyorum. Siyasilerin seçmeni velinimet saydığı yeni ve makul bir anlayışı hayata geçirmeye çalışıyorum" ifadelerini kullandı.

"ÇÖZÜM ÖNERİLERİ GETİRİYORUZ"

Pandeminin hafiflemesiyle birlikte işletmelerde ufak hareketlenmeler olduğunu söyleyen Akşener, "Çevre illerdeki Kastamonuluların, Kastamonu'ya gelmesiyle esnaf biraz canlanmış, bu güzel bir şey. Çünkü pandemide 7'den 70'e herkes acı çekti. Gezdiğimiz illere dikkat çekiyoruz. Buralardaki esnafların, gençlerin, kadınların, emeklilerin ve çiftçilerin dertlerini Türkiye'nin gündemine getiriyoruz. Ekonomist arkadaşlarımız çözüm önerileri getiriyor" diye konuştu.

"SORUNLARINI ANLATTILAR"

Akşener, basın açıklamasının ardından esnafı gezdi. Burada telefon satan bir esnaf, Akşener'e sorunlarını şu sözlerle aktardı: "Devletin eşit davranarak herkese yardım etmesi gerekiyor. Esnaf başka bir geliri olmadığı için şu anda büyük sıkıntı içinde yer alıyor." Bir kırtasiyeci esnafı ise zincir marketlerden şikayetçi oldu; "Bizim bütün malzemelerimizi zincir marketler satıyorlar. Ürünleri daha ucuza alabildikleri için daha ucuza satıyorlar" dedi.

HABERE AİT RESİMLER


yukarı çık