Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8383
  • Euro 20.3282
  • GR ALTIN 1128.4
  • ÇEYREK 1857.9

Memleket Partisi'nde gerilim iddiası!

CHP’den ayrılacak yeni parti kuran Muharrem İnce’nin Memleket Partisi karıştı. Partideki muhalif bir grupla Genel Başkan Muharrem İnce’nin yaptığı toplantıda, bir ilçe başkanının İnce’ye rozet fırlattığı iddia edildi.

Memleket Partisi'nde gerilim iddiası!
  • 29 Nisan 2022, Cuma 23:07

Muharrem İnce’nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi’nde yaşanan bir tartışma İl ve ilçe başkanlarının açıklamaları sonrası ortaya çıktı.

Odatv’nin haberine göre, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin ve il örgütüyle 25 Nisan günü partinin genel merkezinde toplantı yaptı.

Toplantının ardından Memleket Partisi Tekirdağ İl örgütünden 80 kişi istifa etti.

TOPLANTIDA NELER YAŞANDI

Memleket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Bora Küçükçetin, Odatv’ye yaptığı açıklamada tartışmaların yaşandığı toplantıyı anlattı.

Parti içinde “muhalif” denilen grubun isteklerini sormamız üzerine ise Bora Küçükçetin, “13 ay önce kuruluş görevi bana verildi. Bugüne kadar da 642 üye kaydettik. Bu muhalif grubun il başkanıyla ilgili talepleri vardı, yani kendilerinin belirledikleri ismin il başkanı olmasını istiyorlardı” diye konuştu.

“MUHARREM İNCE’YE ROZET FIRLATTILAR”

Toplantının çok gergin geçtiğini, istediğini alamayan muhalif grubun toplantıyı terk ettiğini söyleyen Bora Küçükçetin, “Çerkezköy İl Başkanının saygısızlığı oldu, Genel Başkan’a rozetini fırlattı” dedi.

Memleket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ali Çalışkan’ın istifa ettiğini, istifa etmeseydi kendilerinin bu hareketi nedeniyle görevden alacaklarını vurgulayan Bora Küçükçetin, bu tartışmanın ardından da 80 kişinin partiden istifa ettiğini açıkladı.

Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi Ayhan Duran ise, Çerkezköy İlçe Başkanı Ali Çalışkan’ın rozet fırlatmadığını, Muharrem İnce’nin masasının önüne rozeti bıraktığını belirtti.

“İNCE ROZETİ GERİ İTTİRDİ”

Ali Çalışkan’ın “Ben bu şartlarda görev yapmak istemiyorum” diyerek rozeti ve parti binası anahtarını Muharrem İnce’nin önüne koyması üzerine ise yaşananları Memleket Partisi Parti Meclisi Üyesi Ayhan Duran şöyle aktardı:

“İlçe Başkanı rozeti ve anahtarı bırakınca, Genel Başkan da ‘bunun yeri burası değil, bu makamlar böyle bırakılacak makamlar değil’ deyip geri ittirdi. Sonra ilçe başkanı da Muharrem İnce’ye rozeti ve anahtarı ittirdi. Fırlatma şeklinde olmadı…”

Yeniçağ


yukarı çık