Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5152
  • Euro 11.0533
  • GR ALTIN 549.13
  • ÇEYREK 901.84

Mehmet Metiner'e gelen telefon sonrası o paylaşımlar silindi

Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın 8 maaş aldığı iddiaları sonrası sosyal medyadan açıklamada bulundu. Gelen bir arama sonrasında ise paylaşımlarını sildi.

Mehmet Metiner'e gelen telefon sonrası o paylaşımlar silindi
  • 15 Haziran 2021, Salı 13:23

26. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, son günlerde çift maaş aldıkları ortaya çıkan bürokratlara ilişkin tepkisini geçtiğimiz günlerde yaptığı bir paylaşımla dile getirdi.

“BÜROKRASİDE ÇİFT MAAŞ UYGULAMASINA SON VERİN”

Metiner, “Bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmelidir. Makamın kendisi zaten payedir. Başka paylarla örselenmesine izin verilmemelidir. Bugünkü ekonomik koşullarda toplumun vicdanını rahatsız eden bu tür bir uygulama, siyasi kırıma dönüşebilir” dedi.

Ardından, “Yanlışa yanlış, haksızlığa haksızlık demeyen/diyemeyen bir dilin Hak katında da halk nezdinde de kıymeti yoktur, biline!” paylaşımında bulundu.

TELEFON GELDİ, PAYLAŞIMI SİLDİ

Mehmet Metiner, bugünkü paylaşımında ise, “Tarım Bakanlığı'nda bir genel müdür. Eski vekil. Biz iki maaşı eleştirirken meğer bu zat kendine bağlı bir çok yerden maaş alıyormuş. Toplam maaşı ise devasa boyutlarda. Cumhurbaşkanımızın toplum vicdanını kanatan bu haksız düzene son vermeli, bu kişileri de uzaklaştırmalı” diye yazdı.

Sözcü'nün haberine göre Metiner, bu paylaşımının ardından Fahrettin Poyraz tarafından arandığını ve kendisine açıklama yapıldığını, paylaşımını da sildiğini şu ifadelerle duyurdu:

“Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü eski vekil arkadaşımız Fahrettin Poyraz aradı. İddiaların doğru olmadığını söyledi. Gerekli bilgi ve belgeleri gönderdi. O yüzden tiviti kaldırma gereği duydum. Başka söze gerek yok. Nokta.”

8 MAAŞ ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın kendine bağlı Genel Müdür Yardımcılığı kadrosunu 4'ten 5'e çıkarıp, milletvekili iken danışmanlığını yapan kişiyi genel müdür yardımcısı olarak atadığı ve Poyraz'ın 8 şirketten 150 bin TL'yi bulan geliri olduğu öne sürülmüştü.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık