Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 13.5465
  • Euro 15.361
  • GR ALTIN 789.51
  • ÇEYREK 1296.2

Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusu!

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında koronavirüs pandemisi konusunda yaptığı uyarılar nedeniyle terör savcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Mehmet Ceyhan hakkında suç duyurusu!
  • 07 Mayıs 2021, Cuma 18:43

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında koronavirüs pandemisi konusunda yaptığı uyarılar nedeniyle  Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunu 5G Virus News Platformu yöneticisi ve Noel Baba Derneği Başkanı Muammer Karabulut'un yaptığı öğrenildi.

Yaptığı açıklamalar ile bir süredir hükümete yakın kesimlerin hedefinde olan Ceyhan hakkındaki Karabulut'un yaptığı suç duyurusunda,  “söz konusu sürecin başından bu yana gerek yazılı ve sözlü medya gerekse sosyal medya kanalları vasıtasıyla birtakım açıklamalarda bulunmuştur. Şüphelinin açıklamaları detaylı bir şekilde incelendiğinde Alenen Nitelikli Hakaret Suçu ve Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit Suçu’nun işlendiği görülecektir" ifadesi yer aldı.

Dilekçede konuya ilişkin belgeler ve TV’deki görüntüleri delil olarak yer aldı.

Ceyhan'ın yaptığı açıklamaların toplum üzerinde ekonomik, psikolojik ve sosyolojik yıpratıcılığına olumsuz yönde katkı sağladığı iddia edildi.

Etiketler: Mehmet Ceyhan

yukarı çık