Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.8348
  • Euro 9.1445
  • GR ALTIN 474.49
  • ÇEYREK 778.46

Mehmet Barlas: Türkiye koronaya 2019’dan beri hazırlık içinde!

Meslek hayatı boyunca kurulan her hükümetin tarafı olan Mehmet Barlas, koronaya Türkiye’nin 2019 yılından beri hazırlıklı olduğunu yazdı.

Mehmet Barlas: Türkiye koronaya 2019’dan beri hazırlık içinde!
  • 14 Nisan 2020, Salı 14:28

Sabah Gazetesi yazarı Mehmet Barlas, köşe yazısında Türkiye’nin yeni bir pandemi salgınına karşı Nisan 2019’da hazırlanmaya başladığını yazdı.

İşte Mehmet Barlas’ın ilgili yazısı şöyle:

“(…)

 Sanki şimdi yaşayacaklarımız önceden, yani 12 Nisan 2019'da biliniyordu... İsterseniz o tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan "Pandemi genelgesi"ne bir göz atalım…

"...Yeni tipte influenza virüsü ile daha önce hiç teması olmayan ve/ veya virüsün yol açacağı enfeksiyonun gelişimine yatkın olan kişilerin önemli bir kısmının etkilenmesi ile pandemi ortaya çıkabilmektedir. Nüfusun büyük kısmını etkileyebilecek böyle bir pandemi ihtimaline karşı kamu kurum ve kuruluşlarının almaları gereken tedbirler aşağıda belirtilmiştir."

(…)

Sözünü ettiğimiz Pandemi Genelgesi'nin Resmi Gazete'de yayımlanma tarihinin 12 Nisan 2019 olduğunu unutmayalım. Yani 2020'de ve Mart ayından itibaren karşı karşıya kaldığımız koronavirüs pandemisine, biz Türkiye olarak adeta 2019 Nisan'ında hazırlanmaya başlamıştık...

(…)

Neticede salgın salgındır. Bugün devlet çok hızlı kararlarla koronavirüse karşı önlemleri alırken, bu kararlılık 2019 Nisan'ındaki bir genelgeden de kaynaklanıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her duruma karşı hazırlıklı olduğunun bir kanıtı değil mi bu genelge?…”


ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık