Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2741
  • Euro 10.7701
  • GR ALTIN 527.77
  • ÇEYREK 865.87

Mehmet Ağar'ın Marina’daki göreviyle ilgili flaş iddia!

Sedat Peker'in yayınladığı videolarla gündeme gelen "Mehmet Ağar'ın Bodrum’daki Yalıkavak Marina’ya el koydu" iddiası üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu "Ben olsam 48 saat içinde bırakırım" demişti. Ağar'ın Marina’daki göreviyle ilgili flaş gelişme yaşandı...

Mehmet Ağar'ın Marina’daki göreviyle ilgili flaş iddia!
  • 28 Mayıs 2021, Cuma 15:04

Sedat Peker’in yayınladığı videolardaki itiraf ve iddialar konuşulmaya devam ediliyor.

Peker, ilk videolarında eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı FETÖ’den ceza alıp tahliye edilen Palmali Holding’in sahibi Mübariz Mansimov Gurbanoğlu’na kumpas kurmakla suçladı.

Peker’in iddiasına göre; Ağar, Mansimov’u tehdit ederek Bodrum’daki Yalıkavak Marina’ya el koymuştu.Sedat Peker’in iddialarını yanıtlayan Mehmet Ağar ise, "Rica üzerine yönetici olarak buradayım. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek" demişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ağar’ın ifadelerine tepki gösterdi. Geçen gün bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Soylu, Mehmet Ağar gibi daha önce devlette görev yapmış birinin Yalıkavak marinada görevinin olmaması gerektiğini söyledi. Soylu "Ben olsam 48 saat içinde bırakırım" ifadelerini kullanmıştı.

GÖREVDEN ALINDI

OdaTV'nin iddiasına göre, Yalıkavak Marina’ya yakın kaynaklar, Mehmet Ağar’ın görevden alındığını ileri sürdü.

İddiayı sormak için Yalıkavak Marina’yı aradığında ise konuyla ilgili bilgilerinin olmadıklarını söylediler.2014’te marinanın yönetimine bugün AKP Milletvekili olan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu, Zülfü Tolga Ağar girdi.

Gurbanoğlu, marinadaki hisselerin bir bölümünü 2016 yılında sattı. Aradan bir yıl geçtikten sonra Gurbanoğlu, otel ve marinanın değerinin altında hatalı biçimde devrinin gerçekleştirildiği iddiasıyla Palmarina Holding ve RSR Holding’e dava açtı.Marina’nın yönetim kurulunda üye olarak AKP Milletvekili Tolga Ağar, başkan olarak da Mehmet Ağar yer alıyordu.

AĞAR'DAN İLK AÇIKLAMA

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina'nın yönetim kurulundan kovulduğuna yönelik iddialara ilişkin olarak, Sözcü gazetesinden Yaşar Anter'e konuştu. Yeni ameliyat olup hastaneden çıktığını ve İstanbul'da dinlendiğini belirten Ağar, "Benim Bodrum'da ne işim var. Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı'ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana. Bugüne kadar bekletmişlerdi. Ama konular çıktığı anda herkes rahatlasın diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de zamanım da yok" açıklamasını yaptı.

Yalıkavak Marina neden önemli? Yalıkavak Marina neden önemli?

Eski Susurluk Komisyonu Başkanı Mustafa Elkatmış konuştu: Hukuk yok, yargı yok. Ben böylesini görmedim Eski Susurluk Komisyonu Başkanı Mustafa Elkatmış konuştu: Hukuk yok, yargı yok. Ben böylesini görmedim


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık