Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.7705
  • Euro 11.3932
  • GR ALTIN 564.45
  • ÇEYREK 926.27

Meclis'te gergin anlar

CHP'nin 'mafya-siyaset ve devlet içindeki ilişkilerinin boyutlarının belirlenebilmesi' için TBMM'ye verdiği önerge AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi. CHP'li Rafet Zeybek'in konuşması TBMM'de tansiyonu yükseltti.

Meclis'te gergin anlar
  • 08 Haziran 2021, Salı 23:57

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 'mafya-siyaset ve devlet içindeki ilişkilerinin boyutlarının belirlenebilmesi' için TBMM'ye verdiği önerge AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.

Önergenin reddedildiğini sosyal medya hesabından duyuran CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ''Mafya-Siyaset ve devlet İçindeki İlişkilerinin boyutlarının belirlenebilmesi, araştırılması amacı ile verilen meclis araştırma önergesi ; Ak parti ve MHP oyları ile reddedildi'' ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ VEKİLİN AÇIKLAMALARI TANSİYONU YÜKSELTTİ

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP’nin mafya-devlet ilişkilerinin araştırılması için verdiği grup önerisi görüşmelerinde son dönemde artan devlet-mafya ilişkisi tartışmalarına ilişkin konuştu. “Benim dönemimde derin devletin başı olan insanın oğlu bugün sizin milletvekiliniz” diye konuşan Zeybek, “Bu ülkeyi çökertmenin hesabını çok ağır ödeyeceksiniz” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık