Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

MEB'den yüksek maliyetli toplantı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 5 yıldızlı otelde 1 milyon 51 bin TL'lik toplantı düzenlemek için harekete geçti.

MEB'den yüksek maliyetli toplantı!
  • 07 Haziran 2021, Pazartesi 13:23

Çevrimci eğitimde 5 milyon öğrenci tablet ve internet erişimine ulaşamadığı için eğitimden geri kalmasının yanında MEB'in yüksek maliyetli toplantı düzenlemesi tepki çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Bilim Sanat Merkezleri Programlarının Revize Edilmesi ve Yardımcı Ders Materyallerinin Hazırlanması için 5'er gün süreli üç ayrı çalıştay planladı.

MALİYETİ 1 MİLYON TL

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, 3 toplantının MEB'e maliyeti 1 milyon 51 bin TL olarak belirlendi.

Toplantılara 10 genel müdürlük personeli, 130 öğretmen, 45 akademik uzmanın katılması planlandı. Toplantılar, beş yıldızlı otellerde her şey dahil (alkolsüz) konsepti ile yapılacak. Yalnızca katılımcıların konaklamaları MEB tarafından karşılanacak.

Toplantı salonu girişlerinde maske ve dezenfektan bulunacak.

Oturma düzeni 1.5 metre aralıklı şekilde olacak. Toplantılara katılacak görevlilerin ulaşım, transfer ve yevmiyeleri de MEB tarafından karşılanacak.

5 MİLYON ÖĞRENCİ EĞİTİMDEN GERİ KALDI

Korona virüsle mücadele sürecinde 5 milyon öğrenci tablet ve internet erişimine ulaşamadığı için eğitimden eksik kalmasına karşın MEB'in 1 milyonluk toplantı düzenlemesi tepki topladı.

Etiketler: meb israf

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so' - /opt/alt/php71/usr/lib64/php/modules/i360.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: