Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 16.5756
  • Euro 17.5558
  • GR ALTIN 971.35
  • ÇEYREK 1598.4

Mansur Yavaş’tan Atatürk düşmanlarını çıldırtan mesaj

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bu gece 7 bin yılda bir görülen kuyruklu yıldız 'Neowise'ın Ankara semalarında görülebileceğini hatırlattığı paylaşımında Anıtkabir'in görüntüsüne yer vererek "Bu gece kaçıranlar üzülmesin. Biz zaten mevcudiyetimize ışık tutan muhteşem bir yıldıza sahibiz" ifadelerini kullandı.

Mansur Yavaş’tan Atatürk düşmanlarını çıldırtan mesaj
  • 23 Temmuz 2020, Perşembe 12:38

Amerika Birleşik Devletleri Uzay ve Havacılık Ajansı (NASA) tarafından Mart ayında keşfedilen ve adını NEOWISE teleskobundan alan C/2020 F3 NEOWI Neowise kuyruklu yıldızı,  22 Temmuz'u 23 Temmuz'a bağlayan gece Ankara semalarından da gözlemlenebileceği belirtildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Neowise'ın Ankara semalarında görülebileceğini hatırlattığı paylaşımında Anıtkabir'in görüntüsüne yer verdi. Başkan Yavaş, yaptığı paylaşımda, "Yaklaşık 6800 yılda bir görülen #Neowise kuyruklu yıldızı, 22 Temmuz’u 23 Temmuz’a bağlayan gece Ankara semalarından da gözlemlenebilecek. Bu gece kaçıranlar üzülmesin. Biz zaten mevcudiyetimize ışık tutan muhteşem bir yıldıza sahibiz" ifadelerini kullandı.

Twitter üzerinden Anıtkabir'in görüntüsüne yer vererek paylaşım yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

''Yaklaşık 6800 yılda bir görülen #Neowise kuyruklu yıldızı, 22 Temmuz’u 23 Temmuz’a bağlayan gece Ankara semalarından da gözlemlenebilecek. Bu gece kaçıranlar üzülmesin. Biz zaten mevcudiyetimize ışık tutan muhteşem bir yıldıza sahibiz.''

Kaynak: Yeniçağ

yukarı çık