Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.5305
  • Euro 11.0944
  • GR ALTIN 545.79
  • ÇEYREK 895.84

Mansur Yavaş 'bir iftar da benden' kampanyasının sona erdiğini duyurdu!

"Gelen talepler ve kapasitemiz oranında kampanyamız amacına ulaşmıştır. " diyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş vatandaşlara teşekkür etti.

Mansur Yavaş 'bir iftar da benden' kampanyasının sona erdiğini duyurdu!
  • 27 Nisan 2020, Pazartesi 20:01

Ankara Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar için düzenlenen iftar kampanyasının amacına ulaştığı ve kampanyaya son verildiğini açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı “Bir iftar da benden” kampanyası ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada gelen talepler ve kapasite oranında amaca ulaşıldığı ve kampanyaya son verildiği bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İhtiyaç sahibinin evine iftarlık göndermek için başladığımız ve Ankara’yı aşarak Türkiye çapında bir iyilik salgınına dönüşen kampanyamızı bitirmiş bulunmaktayız.

Bu kampanya vesilesiyle, zor zamanda kalplerin nasıl ortak attığını, kardeşliğin engel tanımadığını ve iyiliğin sınırları aştığını gösteren herkese teşekkür ederiz.

“Benim kimsem yok mu?” diye iç çekene kimse olanlara, zordaki vatandaşına yetişmek için iyilikte yarışanlara, milletçe yaşatmak mecburiyetinde olduğumuz yardımlaşma ruhuna nefes verenlere ve bir yetimin yüzünü güldürmeyi dünyalara değişmeyenlere teşekkür ederiz.

Ankara’daki garibin sofrasına aş olmak için başlattığımız iftarlık kampanyasını, Ankara’dan çıkarıp “Biz de varız, biz de varız” diyerek ülkemizin tüm illerine yayan vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

“Komşum açken ben tok uyuyamam” diyen belki de kendi çocuklarının ekmeğini, hiç tanımadığı ama derdini hissettiği çocuklarla paylaşan merhamet sahiplerine teşekkür ederiz.

Muhtaç olana koşar adım yetişmek ve birbirinin Hızır’ı olmak için koşturanlara, kampanyamızı çok kısa sürede ‘vicdanların kardeşliği şöleni’ne dönüştürenlere teşekkür ederiz.

Gelen talepler ve kapasitemiz oranında kampanyamız amacına ulaşmıştır. Talep edip de boş çevrilen bir kişi kalmayıncaya kadar organizasyonumuz tamamlanmıştır. Belediye şirketimiz BELPA aracılığıyla gerçekleşen ve çok kısa bir sürede yüz binlerin desteğiyle sonuçlanan bu kampanyamız sona erdi diye hiç kimse üzülmesin.

İyilik kapıları bitmez. Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki günlerde yeni iyiliklere aracı olmak ve hayırseverlerle ihtiyaç sahiplerini buluşturmak için yeni kampanyalar başlatacağız. İyiliği bulaştırmaya devam edeceğiz.

Daha önce veresiye defterlerini kapatarak kardeşliğimizin daim olduğunu ve aşılmaz zannedilen her yoklukta ancak birbirimizle var olacağımızı gösteren, son olarak da iftarlık kampanyasına yüreğini koyan herkese tekrar teşekkür ederiz.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık