Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.846
  • Euro 9.4516
  • GR ALTIN 460.15
  • ÇEYREK 755.4

Mansur Yavaş: AK Parti'nin 60 dolara aldığı asfaltı biz 25 dolara alıyoruz

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, ihalelerin açık ve şeffaf yapılmasıyla belediyeyede kaynak aktarıldığını belirterek, “AK Parti döneminde tonu 60 dolardan alınan asfaltı, aynı firmadan 25 dolara alıyoruz” dedi.

Mansur Yavaş: AK Parti'nin 60 dolara aldığı asfaltı biz 25 dolara alıyoruz
  • 06 Temmuz 2020, Pazartesi 11:14

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, Başkent genelinde faaliyet gösteren 13 Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) yöneticileriyle bir araya geldi.

Yavaş, Ankara'da sanayinin gelişmesi ve istihdam için çaba gösterdiklerini belirterek, pandemi sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında önemli bir asfalt seferberliği başlattıklarını söyledi.

Yavaş'ın ihalelerin açık ve şeffaf bir biçimde yapılarak, Büyükşehir'e kaynak aktardıklarını söylediği sırada verdiği rakamlar, kamu kaynaklarının AK Parti döneminde nasıl saçıldığını gözler önüne serdi. Yavaş, şunları kaydetti:

"İHALEYE ÇOK FİRMA GİRİNCE KIRIM DA ÇOK OLUYOR"

Bir firma daha önceki dönemde Ankara'da aşağı yukarı birkaç milyar dolarlık asfalt ihalesi almış, tonu 60 dolardan. Biz şimdi 19 firmanın girdiği açık ihaleyle aynı firmaya 25 dolardan yaptırıyoruz. İhaleye çok firma girince kırım da çok oluyor.

Biz göreve gelmeden Büyükşehir'e 600 itfaiyeci alınmış. Bu 600 itfaiyeciden 157 kişi kalmış. Diğerlerini memur yapmak için almışlar ve başka kurumlara aktarmışlar. Biz Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan izin aldık, itfaiyecilik okulu mezunlarını alıyoruz. Mülakata katılacak 1200 kişi arasından bu işin eğitimini almış 300 kişiyi istihdam edeceğiz. Başka yere geçmelerine de izin vermeyeceğiz.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık