Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 12.369
  • Euro 14.0093
  • GR ALTIN 713.05
  • ÇEYREK 1172.1

'Makyajlı veriler bile hayat pahalılığını gösteriyor'

DEVA Partili İbrahim Çanakcı, TÜİK Nisan ayı enflasyon verilerine ilişkin, "TÜİK’in makyajlanmış verilerine göre bile hayat pahalılığının ulaştığı dayanılmaz boyutu ortaya koymaktadır." dedi.

'Makyajlı veriler bile hayat pahalılığını gösteriyor'
  • 04 Mayıs 2021, Salı 13:59

DEVA Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı, TÜİK’in açıkladığı Nisan ayı enflasyon verilerini değerlendirdi.

Halkın hissettiği enflasyonun resmi rakamların iki katından fazla olduğunu hatırlatan Çanakcı, iktidarın vahim hatalarının sadece enflasyondaki artışa değil, vatandaşların intiharına yol açtığını söyledi.

İbrahim Çanakcı, TÜİK'in yayınladığı nisan ayına ilişkin enflasyon verileri üzerine yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Hükümetin vahim hataları ve yanlış politikaları maalesef artık enflasyondaki yüzde artışlara değil, en kıymetli değerimiz olan vatandaşlarımızın hayatlarına yansıyor. Günler, vatandaşlarımızın geçim sıkıntısı nedeniyle hayatlarına son verdiği haberlerini yüreklerimiz yanarak okumakla geçiyor. Yurtiçi Üretici Fiyatlarında artış yüzde 35’i aştı, çekirdek enflasyon göstergelerindeki bozulma sürüyor. Hükümete, kurumlara ve politikalara güven kalmadı. Enflasyonun önümüzdeki dönemdeki görünümüne ilişkin endişeler de ciddi biçimde artıyor. Hükümet, sorunları görmezlikten gelme ve inkâr etme anlayışını terk edip, ülkemizin kaynaklarını yandaş gruplar ve rant projeleri için heba etmek yerine halkımızın gerçek ihtiyaçları için kullanmalıdır.”


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık