Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

Mağduru Erdoğan sanığı Gülen olan duruşma kapalı yapılacak!

MİT Başkanı Başkanı Hakan Fidan’ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin 7 Şubat 2012’de ifadeye çağrılmasına ilişkin 34 sanığın yargılanacağı ‘MİT kumpası’ davasının kapalı yapılmasına karar verildi.

Mağduru Erdoğan sanığı Gülen olan duruşma kapalı yapılacak!
  • 23 Haziran 2020, Salı 12:33

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın da aralarında bulunduğu 14’ü tutuklu 15’i firari 34 sanığın yargılandığı davada, mahkeme duruşmaların kapalı yapılmasına karar verdi. Bazı kamu görevlilerinin 7 Şubat 2012’de ifadeye çağrılmasına ilişkin 34 sanığın yargılanacağı ‘MİT kumpası’ davasının kapalı yapılmasına karar verildi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki duruşma salonunda 14’ü tutuklu, 15’i firari 34 sanık yargılanıyor. Duruşmaların, 3 Temmuz’a kadar sürmesi öngörülüyor.

Eski emniyet müdürleri Yurt Atayün ve Ali Fuat Yılmazer’in de aralarında olduğu 14 sanığın tutuklu bulunduğu davada 5 sanık başka suçtan tutuklu, 15 sanık ise firari konumda bulunuyor.

ERDOĞAN, MAĞDUR SIFATIYLA YER ALIYOR

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu 32 kişinin ‘mağdur’ sıfatıyla yer aldığı iddianamede, MİT personeli Mustafa Özer ise ‘müşteki’ olarak yer alıyor.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in de aralarında bulunduğu 15 sanık hakkında, ‘Hükümeti ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme’, ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’, ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme’, ‘Gizliliğin ihlali’ ve ‘Nitelikli resmi belgede sahtecilik’ suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 26 yıl ile 53 yıl arasında değişen oranda hapis cezası isteniyor.

Öte yandan iddianamede, diğer sanıkların da farklı suçlardan birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 26,5 yıldan 45,5 yıla kadar hapis cezasına mahkum edilmesi talep ediliyor.

abcgazetesi

FETÖ CIA’ya yardım ediyor FETÖ CIA’ya yardım ediyor

'FETÖ bir CIA projesidir' 'FETÖ bir CIA projesidir'


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık