Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.7592
  • Euro 10.3102
  • GR ALTIN 492.34
  • ÇEYREK 808.3

Mafyayla aynı çuvala giren kim?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü kabine toplantısı sonrasındaki açıklamalarının şifreleri neler? Erdoğan, mafya açıklamasıyla tam olarak ne kastetti?

Mafyayla aynı çuvala giren kim?
  • 18 Mayıs 2021, Salı 21:11

Milligazete'nin haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar hakkındaki açıklamalarına isim vermeden üstü kapalı bir şekilde değindi.

Erdoğan, "Terör örgütleri gibi suç çeteleri zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" şeklindeki açıklamasıyla dikkat çekti.

Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında kullandığı, "Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" şeklindeki ifadeleriyle "Erdoğan'ın kabinesinde mafya ile işbirliği yapanlar mı oldu da bu tür bir açıklama yaptı?" sorusu gündeme geldi.

Ayrıca Sedat Peker'in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine koruma polisi tahsis ettiğine dair açıklaması yaşanan bu gelişmeler çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Terör örgütleri gibi suç çeteleri zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz" şeklindeki açıklaması Bakan Soylu'ya yönelik bir gönderme olarak değerlendirildi.

Sedat Peker'in iddiaları üzerinden kamuoyunda Süleyman Soylu'nun istifa etmesine yönelik baskılar artarken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise herhangi bir kabine değişikliğinde Soylu'ya görev verip vermeyeceği ise merak konusu oldu.

SEDAT PEKER SOYLU HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker kendisine yönelik operasyonlar sonrası çektiği videoların dördüncüsünde "Süleyman Soylu, sen demedin mi 'Sedat Peker'e dosya hazırlıyorlar, ben tehlikeli bir durum olunca haber vereceğim' demedin mi?" iddiasında bulunarak, "Koruma polisimi sen vermedin mi?" dedi.

Bakan Soylu'nun geçen yıl Nisan ayında istifasını sunmasına, ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmemesine işaret eden Peker,  "Bizim temiz Süleyman'ın istifa olayı var ya, bir gün önce robot hesaplardan tweetler hazırladı!" iddiasını dile getirdi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 9 Nisan'da Sedat Peker ve adamlarına yönelik İstanbul merkezli 5 ilde operasyon düzenlemişti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık