Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3532
  • Euro 9.9397
  • GR ALTIN 486.13
  • ÇEYREK 802.86

Macron'dan Erdoğan'a 'bela' yanıtı!

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Fransa'nın başına' bela dediği Emmanuel Macron, söz konusu açıklamalara yanıt verdi. Macron, "Ben saygıya inanıyorum. Siyasi liderler arasında hakaret iyi bir yöntem değil" dedi.

Macron'dan Erdoğan'a 'bela' yanıtı!
  • 05 Aralık 2020, Cumartesi 12:11

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ve Libya’daki politikaları nedeniyle sık sık karşı karşıya geldiği Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki gerilim yeniden zirve yaptı.

Sözcü'de yer alan habere göre; Erdoğan, Fransa lideriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Macron Fransa’nın başına beladır. Macron ile Fransa çok tehlikeli bir dönemi yaşıyor. Temennim odur ki, bir an önce Macron belasından Fransa kurtulsun. Aksi takdirde sarı yeleklilerden kurtulamayacak. Bu sarı yelekliler daha sonra kırmızı yeleklilere dönüşebilir” ifadelerini kullanmıştı.

‘SAYGIYA İNANIYORUM’

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, Erdoğan’ın bu sözlerine yanıt verdi.

Online haber portalı Brut’a açıklamalarda bulunan Macron, saygı vurgusu yaptı.

Macron, “Ben saygıya inanıyorum. Siyasi liderler arasında hakaret iyi bir yöntem değil” diye konuştu.

‘MACARİSTAN YA DA TÜRKİYE DEĞİLİZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özgürlükleri kısıtladığını öne süren Macron, ülkede kitlesel protesto gösterilerine yol açan güvenlik yasa tasarısıyla ilgili olarak “polisi korumak için basın özgürlüğünü kısıtlamak istedikleri” yönündeki eleştirileri de reddederek, “Biz Macaristan ya da Türkiye değiliz” dedi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık