Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4711
  • Euro 9.0599
  • GR ALTIN 442.47
  • ÇEYREK 725.92

Lübnan'da büyük patlama!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta çok güçlü bir patlama meydana geldi. Beyrut limanında yaşanan patlamanın patlayıcı madde dolu bir depodan kaynaklandığı açıklandı.

Lübnan'da büyük patlama!
  • 04 Ağustos 2020, Salı 21:06

Lübnan Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre patlama sonrası en az 500 kişi yaralandı 10'dan fazla kişi ise hayatını kaybetti. Kentin limana yakın kısmında patlamanın etkisiyle binaların çöktüğü ve enkaz altında kalanların olduğu ifade edildi.

Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi, patlamanın etkisiyle elçiliğin camlarının kırıldığını belirtti. Patlamanın KKTC'den de hissedildiği ifade edildi.

Beyrut limanında meydana gelen büyük patlamanın limana yakın bir depoda saklanan patlayıcı özelliği bulunan maddeden kaynaklandığı belirtildi.

Patlamanın ilk görüntüleri, patlama yaşanırken evinin balkonundan yayın yapan bir kişi tarafından kaydedildi. Görüntülerde patlamanın meydana geldiği bölgeden büyük bir duman bulutunun yükseldiği görüldü. Dumanların yükseldiği alanda ikinci bir patlamanın da yaşandığı kameralara yansıdı.

10’DAN FAZLA ÖLÜ VAR

Siyah dumanlar ‘mantar bulutu’ şeklinde gökyüzüne yükselirken Lübnan Sağlık Bakanlığı patlama sonucunda çok yüksek sayıda yaralının bulunduğunu açıkladı.

Reuters’ın yetkililerden edindiği bilgilere göre 10’dan fazla can kaybı yaşanmış durumda.

KKTC’DEN DE HİSSEDİLDİ

Patlamanın şok dalgalarının kilometrelerce ötedeki KKTC’den de hissedildiği ifade edildi.

KKTC’nin doğu kıyısında bulunan Gazimağusa’daki bazı vatandaşlar patlama sonrası gelen şok dalgasının bölgeden de hissedildiğini bildirdi.

 

Etiketler: lübnan beyrut

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık