Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.155
  • Euro 9.7089
  • GR ALTIN 457.33
  • ÇEYREK 750.3

Kuyumcu esnafı: Gidişat çok kötü

Döviz ve altındaki durdurulamayan yükseliş, kuyumcu esnafını da zora soktu.

Kuyumcu esnafı: Gidişat çok kötü
  • 02 Kasım 2020, Pazartesi 12:42

Kuyumcular altındaki yükseliş nedeniyle işlerinin daha da zora girdiğini, fiyatların yükselmesiyle satışların durduğunu belirtiyor.

Türkiye'de doların hızla yükselmesiyle birlikte altın fiyatları da beklenmedik şekilde yükseldi. Güncel piyasalarda gram altının fiyatı 500 liranın, çeyrek altın ise 820 liranın üzerinde.

Kapalıçarşı’da her iki kuyumcunun birinde gram ve çeyrek altın bulunmuyor.

El yakan altın fiyatları yüzünden vatandaş gram altına yönelmişti, artık onu da alamıyor. Hal böyle olunca kuyumcularda artık satamadıkları gerekçesiyle tezgahlarında gram ve çeyrek altın bulundurmuyor.

“KİMSEDE ALTIN ALACAK PARA YOK”

Her geçen gün altında alımın düştüğünü söyleyen Kapalıçarşı esnafı, işlerin her geçen gün biraz daha durulmasından dert yandı. İsmini vermek istemeyen Kapalıçarşı’daki bir kuyumcu esnafı “İşler her gün biraz daha azalıyor, kimsede altın alacak para yok, gidişat çok kötü bu yüzden ne gram altın ne çeyrek altın satıyorum. Bugün gram altının fiyatı olmuş 520 lira, kimse alamıyor” dedi.

“SATILMIYOR Kİ ALALIM”

İsmini vermek istemeyen bir başka Kapalıçarşı kuyumcusu ise, “Gram altın satılmıyor ki alalım. İnsanlar evlerine ekmeği zor götürüyor gram altını, çeyrek altını nasıl alsın, valla ben de en sonunda kapatıp gideceğim, zaten kötü olan işler corona ile daha da kötüleşti. Dükkanın kirasını zor ödüyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık