Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.1373
  • GR ALTIN 437.81
  • ÇEYREK 718.81

Kürtçülerden 'Barış Çakan' Provokasyonu

Etimesgut'ta meydana gelen Barış Çakan cinayetine sebep olan tartışma, tehlikeli bir provokasyona dönüştürülmeye çalışıyor.

Kürtçülerden 'Barış Çakan' Provokasyonu
  • 01 Haziran 2020, Pazartesi 21:05

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde ezan okunurken arabada müzik dinledikleri için 3 kişiyle tartışan ve tartışma neticesinde bıçaklanan Barış Çakan cinayetiyle ilgili Twitter’da yürütülen “Kürtçe” provokasyonu devam ediyor.

TamgaTürk'te yer alan habere göre; Cinayet ilk işlendiğinde başta Kürtçü terör örgütü PKK ve HDP olmak üzere birçok dernek ve sözde aktivist tarafından Twitter’daki bilgi kirliliğinden de faydalanarak yürütülen provokasyon, maktulün ölümüne sebep olan tartışmanın gerekçesi babası ve tartışma esnasında yanında bulunan arkadaşı tarafından açıklanmış olmasına rağmen devam ediyor.

Çakan’ın babası olayı “Bunlar dışardayken, aracın içerisindeki 3 kişi müzik dinliyormuş, o esnada da ezan okunuyormuş. Oğlumun arkadaşı, ‘Ezan okunuyor şunun sesini biraz kısın, ezan bitsin’ diyor. Karşı taraf da diyor ki ‘Sen bana İslamiyeti mi öğreteceksin?’. Kavga ediyorlar, arkadaşı kaçıyor, bizim çocuk ellerinde kalıyor. 3 kişi birden buna saldırıyorlar. Olay böyle” sözleriyle özetledi.

Provokasyonun esas çıkış noktası olan HDP ve partinin milletvekilleri Garo Paylan, Ayşe Sürücü, Necdet İpekyüz, Mehmet Ali Aslan, sözde sanatçı Ferhat Tunç, Feyza Altun ve haber spikeri Banu Güven kirli provokasyonu sürdürmeye devam ediyorlar.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık