Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5586
  • Euro 10.1586
  • GR ALTIN 497.98
  • ÇEYREK 817.36

Kumpas savcısı FETÖ firarisi Zekeriya Öz Almanların verdiği özel pasaportla ülke ülke böyle geziyor

Kumpas savcısı FETÖ firarisi Zekeriya Öz'e Almanya tarafından 145 ülkede geçerli 'İlticacı pasaportu-Konventionspass' pasaportu verildiği iddia edildi...

Kumpas savcısı FETÖ firarisi Zekeriya Öz Almanların verdiği özel pasaportla ülke ülke böyle geziyor
  • 10 Şubat 2021, Çarşamba 14:41

Sözcü’den Ali Gülen’in haberine göre; Almanya’nın firari FETÖ’cü Zekeriya Öz’e verdiği belgeyle korumaya aldığı iddiası gündeme geldi. Alman hükümeti ise FETÖ'cülerle kurulan ilişkiler konusunda, “İstihbarat servislerinin korunması gereken gizli çıkarları nedeniyle” bilgi vermiyor.

Türkiye'den kaçan FETÖ'cüler, Almanya'da koruma alırken, özellikle Zekeriya Öz, Celal Kara ve örgüt imamları gibi üst düzey kaçakların, Alman Gizli Servisi (BND) ile “doğrudan ya da dolaylı” ilişkileri olduğu netleşiyor.

'SÜREKLİ TİP DEĞİŞTİRİYOR'

Kaçak Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün, bir süre önce Almanya'dan Dubai'ye gidip döndüğü, ardından da Speyer yerine kumarhanesi ile meşhur başka Alman kentine yerleştiği bilgileri geliyor. Zekeriya Öz'ü gördüğünü belirten birkaç kişi, “Sürekli tip değiştiriyor ve hep bir kaç kişiyle beraber dolaşıyorlar” diyor. En son Mannheim meydanında gözü morartılan ve Lale Restoran'da görülen Zekeriya Öz'ün o günden beri sürekli yer değiştirdiği belirtiliyordu.

TÜRK PASAPORTUYLA KAÇMIŞTI

Öz'e, Almanya tarafından “İlticacı pasaportu-Konventionspass” verildiği sanılıyor. Zaten iltica hakkı tanınana da bu pasaport veriliyor. Almanya'nın, Cenevre Sözleşmesi'nin 28. maddesi uyarınca düzenlediği pasaport, 145 ülkede geçerli. Ancak bu pasaport Birleşik Arap Emirlikleri ile Dubai'de geçmiyor. Öz'ün buralara 10 yıllık olan Türk pasaportu ile gidip geldiği ya da özel vize aldığı sanılıyor. Öz zaten, Türk pasaportunu kullanarak Türkiye'den kaçmıştı.

 

Almanya'dan skandal FETÖ açıklaması Almanya'dan skandal FETÖ açıklaması

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık