Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4047
  • Euro 10.1808
  • GR ALTIN 507.39
  • ÇEYREK 832.43

Koronavirüs Türkiye geneline o ilden yayıldı...

Türkiye'nin tüm illerinde görülen ve 908 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs ile ilgili korkunç gerçek ortaya çıktı. Başta sadece büyükşehirlerde görülen virüsün yüzde 60'ının İstanbul'dan memleketlerine dönen kişiler aracılığıyla yayıldığı belirlendi.

Koronavirüs Türkiye geneline o ilden yayıldı...
  • 10 Nisan 2020, Cuma 9:34

Koronavirüs vakalarının en fazla görüldüğü İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlere getirilen araç giriş-çıkış yasağının ilk yansımaları önümüzdeki hafta görülecek.

Uzmanlar, Türkiye’ye yayılan virüsün yüzde 60’ının İstanbul kaynaklı olduğunu belirtirken, araçlara getirilen bu yasaktan sonra, Anadolu’da gerileme beklendiğini dile getiriyor.

Haber3'ün aktardığı habere göre; Koronavirüs nedeniyle İstanbul dâhil 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş-çıkış yasağı 4 Nisan’da başlamıştı. 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağı da yine 4 Nisan’da uygulamaya girmişti. Her iki yasağın, virüsün yayılmasına yönelik ilk yansımasının nisan ortasında ortaya çıkacağı belirtiliyor.

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı kaynakları, seyahat yasağının sıkı bir şekilde uygulanması ile birlikte nisan ortasından sonra Anadolu illerinde virüsün yayılmasında gerileme olacağını düşünüyor.

YÜZDE 60 İSTANBUL ÇIKIŞLI

Bakanlık yetkilileri, Anadolu’daki virüs vakalarının yüzde 60’ının İstanbul çıkışlı olduğuna dikkat çekiyor. Türkiye’de virüsün görüldüğü 11 Mart’tan sonra, binlerce kişinin İstanbul’dan memleketlerine gittiği belirtilmiş ve virüsün de bu yolla Anadolu illerine yayıldığı kaydedildi.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık