Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.6475
  • Euro 8.9913
  • GR ALTIN 468.72
  • ÇEYREK 768.99

'Koronavirüs ilahi ikaz'

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı kitapçıkta korona virüs salgını için “dünyanın dengesini bozan beşeriyet için ilahi bir ikaz” yorumunda bulunuldu.

'Koronavirüs ilahi ikaz'
  • 30 Nisan 2020, Perşembe 18:56

Diyanet İşleri Başkanlığı, “İslam’ın salgın hastalıklara bakışı” kitapçığı hazırladı.

Kitapçıkta, koronavirüs salgını için, “Bunu, dünyanın dengesini bozan beşeriyet için ilahi bir ikaz olarak kabul edebiliriz” yorumu yapılarak virüsün mikroskopla bile görülemediği de savunuldu.

‘KORONA VİRÜS İLAHİ İKAZ’

2020 yılı için ayrılan 11,5 milyar liralık bütçesi ile çok sayıda kamu kurumunun bütçesini geride bırakan Diyanet, koronavirüs salgını için “ilahi bir ikaz” denildi.

Kitapçıkta, virüsün modern insana uyarı olduğu kaydedilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Tüm dünyayı saran korona virüs salgınını, her ne kadar Allah’ın bir azabı veya kesin bir kıyamet alameti olarak sayamasak da pekala bunu dünyanın dengesini bozan beşeriyet için ilahi bir ikaz olarak kabul edebiliriz. yaratıcısını unutan, dünyada var olma amacı olan kulluk bilincinden uzaklaşan ve adeta kendisini her şeyin sahibi ve hakimi görmeye başlayan modern insana yüce Allah adeta mikroskopla bile görülmeyen bir virüsle bir uyarı göndermektedir.”

Kitapçıkta, yüz binlerce insanın yaşamını yitirdiği salgın için “Olanda hayır vardır” şeklinde değerlendirme de yapıldı.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Kanal İstanbul yapılmalı mı?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık