Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5566
  • Euro 10.0878
  • GR ALTIN 497.17
  • ÇEYREK 815.67

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi: Aşılamayı daha henüz istediğimiz düzeye ulaştıramadık!

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, salgınla ilgili açıklamalarda bulundu.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi: Aşılamayı daha henüz istediğimiz düzeye ulaştıramadık!
  • 07 Şubat 2021, Pazar 11:51

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve  Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yeşim Taşova, uzun süre izolasyonda kalmanın vermiş olduğu sıkıntı, aşılamanın vermiş olduğu rehavet ile maske, mesafe ve hijyen kurallarının ihmal edilmesinin beklenen üçüncü dalganın oluşmasına neden olabileceğini söyledi.

Prof. Dr. Taşova, Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Covid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre, 14 Ocak'ta sağlık çalışanlarının aşılanmasıyla başlatılan çalışmaların belirli yaş aralığındaki vatandaşların aşılanmasıyla devam ettiğini ancak aşılamada henüz istenilen seviyeye ulaşılmadığını belirtti.

Taşova, tedbirlerin işe yaradığını ancak en ufak gevşemenin vaka sayılarını artıracağını vurgulayarak, "Çünkü aşılamayı daha henüz istediğimiz düzeye ulaştıramadık, onun ulaşması lazım.Aşılama ve uzun süre izolasyonda kalmanın vermiş olduğu sıkıntı, aşılamanın vermiş olduğu rehavet ile maske, mesafe ve hijyen kurallarının ihmal edilmesi özellikle o beklediğimiz üçüncü dalganın oluşmasına neden olabilir. Buna çok dikkat etmek gerekiyor" diye konuştu.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık