Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.775
  • Euro 10.4442
  • GR ALTIN 503.19
  • ÇEYREK 825.59

Koronavirüs aşısının etken maddesi bakın hangi hayvandan yapılıyor!

ABD’de faaliyet gösteren ‘Shark Allies’ adlı kuruluş Koronavirüs aşısı için etken maddenin köpek balıklarında bulunduğunu açıkladı. Kuruluş, köpekbalıklarının karaciğerinden yapılan “Squalene” adlı doğal yağın yardımcı etken madde olarak koronavirüs aşılarında kullandığını belirtti.

Koronavirüs aşısının etken maddesi bakın hangi hayvandan yapılıyor!
  • 28 Eylül 2020, Pazartesi 15:09

ABD’de faaliyet gösteren ‘Shark Allies’ sivil toplum örgütü korona virüs aşısı çalışmalarında yarım milyon köpek balığının katledilebileceğini açıkladı.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını için bir çok ülke aşı çalışması için çaba sarfediyor. 

ABD’de faaliyet gösteren ve köpek balıklarının neslini korumak için kurulan ‘Shark Allies’ sivil toplum örgütü koronavirüs aşısı çalışmalarında yarım milyon köpek balığının katledilebileceğini açıkladı.

Sivil toplum kuruluşu,  köpekbalıklarının karaciğerinden yapılan “Squalene” adlı doğal yağın yardımcı etken madde olarak koronavirüs aşılarında kullandığını belirtti.  

KORONAVİRÜS AŞISI İÇİN ETKEN MADDE KÖPEKBALIĞINDA 

Shark Allies yöneticisi Stefanie Brendl yaptığı açıklamada, köpekbalıklarının karaciğerinde bulunan ve mevcut grip aşıları da dahil olmak üzere birçok ilacın yapımında kullanılan doğal yağ “Squalene” için yüzbinlerce köpekbalığının katledilebileceğini vurguladı.

Yağın bileşenindeki güçlü yağlar aşıdaki bağışıklık etkisini arttırdığını ifade eden  Brendl, mevcut bazı koronavirüs aşısı adaylarında bu yağın kullanıldığını ifade etti.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık