Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.112
  • Euro 9.7142
  • GR ALTIN 455.55
  • ÇEYREK 746.55

Koronadan dolayı yeniden sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Reuters'a konuşan üst düzey bir yetkili, "Türkiye'de Korona virüsü vaka sayısının artmasıyla birlikte gençler ve yaşlılar için sokağa çıkma yasağı ve hatta hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşünülüyor" dedi.

Koronadan dolayı yeniden sokağa çıkma yasağı olacak mı?
  • 21 Ekim 2020, Çarşamba 15:55

Türkiye’de Eylül ayından beri günlük vaka sayısının 1000’in üzerinde seyrettiği Korona virüsü ile ilgili kritik bir iddia İngiltere merkezli Reuters haber ajansından geldi.

Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkili, vaka sayısının artmasının ardından sokağa çıkma yasaklarının tekrar gündemde olduğunu söyledi.

İsmini açıklamayan yetkili, “Toplam Covid-19 vaka sayısı açıklanan günlük vaka sayısının 5 katı” ifadesini kullandı.

Reuters’a konuşan üst düzey yetkili, “Birkaç hafta boyunca süreci takip ettikten sonra yeni sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamalar gelebilir” dedi.

Pazartesi günü 2.026 yeni vakanın açıklanmasından sonra Reuters’a konuşan yetkili, okulların açılmasıyla birlikte nasıl bir değişiklik yaşanacağının izleneceği ve buna göre bir karar alınacağını dile getirdi.

İsmini açıklamayan yetkili semptom göstermeyen çok insanın olduğunu söylerken, “Vaka sayısının, hasta olan sayısından 5 kat daha fazla olduğu görülüyor. Eğer bu trend devam ederse bazı önlemler alınacaktır” dedi.

Bu yetkili, yeni sokağa çıkma yasağının daha dar ölçekli olacağını dile getirerek ekonominin korunmaya çalışılacağını aktardı.

Sözcü


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık