Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.2643
  • Euro 10.7631
  • GR ALTIN 527.31
  • ÇEYREK 865.8

Koronada büyük yalanı ortaya çıkardılar: Fark yok!.

İngiliz bilim insanları tarafından 21 ülkede gerçekleştirilen çalışma sonucunda, korona virüsten ölüm oranlarında, erkek ve kadın cinsiyeti arasında büyük bir fark olmadığı bildirildi. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen çalışmalarda, erkeklerin kadınlara göre daha fazla virüsten öldüğü belirtilmişti.

Koronada büyük yalanı ortaya çıkardılar: Fark yok!.
  • 16 Ekim 2020, Cuma 16:31

İngiliz bilim insanları, korona virüs ile ilgili uzun zamandan bu yana bilinen bir detayın, yanlış olduğunu açıkladı.

Avrupa ülkeleri ile Avustralya ve Yeni Zelanda'daki ölümlere bakan Imperial College of London’dan bilim insanları, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınının ilk dalgasında ölen erkek ve kadın erkek sayıları arasında önemli bir fark olmadığını açıkladı.

Buna göre, 21 ülke arasında erkeklerde 105 bin 800 ve kadınlarda 100 bin ölüm meydana geldi, bazı ülkelerde erkeklerin kadınlardan daha çok öldüğü görüldü, ancak araştırmacılar, aradaki farkın oldukça küçük olduğunu söyledi.

ARAŞTIRMA NİSAN AYINDA YAPILMIŞTI

Bununla birlikte, araştırmacılar erkeklerin korona virüsten kadınlardan daha fazla etkilediğini daha önce birçok kez açıkladı. Yine Imperial College London tarafından Nisan ayında yapılan bir araştırma, kadınların Covid-19'dan ölme olasılığının daha düşük olduğunu ortaya koyarken, İngiltere Halk Sağlığı raporu, erkekler arasında ölüm oranlarının yüzde 59 daha yüksek olduğunu ortaya koymuştu.

Kaynak: Yeniçağ

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık