Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6275
  • Euro 10.334
  • GR ALTIN 501.41
  • ÇEYREK 822.61

'Korona yok, Size geliyor bize gelmiyor!'

İstanbul Karaköy'de zabıta ekipleri tarafından çöp kenarında dilencilik yaparken yakalanan yabancı uyruklu kadının rahatlığı pes dedirtti.

'Korona yok, Size geliyor bize gelmiyor!'
  • 25 Eylül 2020, Cuma 11:52

Gazetecilerin sorularına dalga geçerek cevap veren kadın, "Neden maske takmıyorsun?" sorusuna, 'Korona yok, size geliyor bize gelmiyor' diye karşılık verdi.

İstanbul Büyükşehir ile Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Taksim ve Karaköy´ün belirli bölgelerinde dilencilere yönelik operasyon yapıldı.

Havanın kararmasıyla çöp kutularının kenarında, sokak aralarında ve metro çıkışlarında bekleyerek dilencilik yapan kişiler takibe alındı. Karaköy Rıhtım ve Şişhane metro çevresinde yapılan operasyonda aynı aileden 4 kişiye idari para cezası uygulandı.

“KORONA YOK, SİZE GELİYOR BİZE GELMİYOR”

Çöp kenarında dilencilik yaparken yakalanan yabancı uyruklu kadının rahatlığı pes dedirtti. Gazetecilerin “Neden maske takmıyorsun?” sorusuna, “Korona yok, size geliyor bize gelmiyor” cevabını verdi.

KAMERALARA GÜLDÜ, EL SALLADI

Yakalanan bir gencin ise ayağında ayakkabı olmadığı görüldü. Şahsın dilenmek için ayakkabısını sakladığı öğrenildi. Maske takmayan şahıs gazetecilerin “Neden maske takmıyorsun?” sorusuna ise `Koronavirüs yok, bana gelmedi´ diye cevap verdi. İş olmadığı için çalışmadığını anlatan dilencinin rahatlığı pes dedirtti, kameralara gülerek, öpücük atarak el salladı.

KADINLARDAN BİRİ 5 AYLIK HAMİLE

Kadın dilencilerden birinin ise 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Zabıta ekiplerini görünce ağlamaya başlayan kadın, çöpten ekmek topladığını söyledi. İnsanların duygularını suiistimal eden Suriye uyruklu 3´ü kadın 4 kişiye “Kabahatler Kanunu” kapsamında 187 lira idari para cezası uyguladı. Yaşları küçük olan ve üzerlerinden kimlik çıkmayan dilenciler, Beyoğlu Çocuk Büro Amirliği´ne götürüldü.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık