Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.0334
  • Euro 9.4934
  • GR ALTIN 491.14
  • ÇEYREK 806.24

'Korona' fırsatçılarına fahiş fiyat baskını

Koronavirüs (kovid-19) Türkiye’de kendini göstermesiyle devreye giren fırsatçılar hızlıca fahiş fiyat uygulamasına başladı. Bağcılar Belediyesi, kolonya, dezenfektan ve gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarına yönelik 50’ye yakın medikal, kozmetik, eczane ve marketi denetledi.

'Korona' fırsatçılarına fahiş fiyat baskını
  • 16 Mart 2020, Pazartesi 14:52

İstanbul'da Bağcılar Belediyesi, yeni tip koronavirüs (kovid-19) nedeniyle kolonya, dezenfektan ve gıda fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarına yönelik 50’ye yakın medikal, kozmetik, eczane ve marketi denetledi.

Fırsatçılık yaptığı tespit edilen esnaf hakkında tutanak tutulurken diğer işletme sahipleri de fiyat artışı yapmamaları konusunda uyarıldı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (kovid-19) Türkiye’de kendini göstermesiyle devreye giren fırsatçılar hızlıca fahiş fiyat uygulamasına başladı.

İlk olarak kolonya ve maske fiyatlarında fahiş artışlar baş gösterirken, buna makarna ve benzeri ürün satışları da eklendi. Bağcılar Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle talebin arttığı hijyen ürünlerinde haksız ticari uygulamaların önüne geçmek amacıyla harekete geçti.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki market, ecza deposu, medikal, kozmetik dükkanlarına anlık baskınlar yaptı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık