Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8321
  • Euro 20.246
  • GR ALTIN 1137.6
  • ÇEYREK 1871.4

Koray Aydın'dan 'sosyal medya yasası' açıklaması!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın sosyal medya yasasını değerlendirdi.

Koray Aydın'dan 'sosyal medya yasası' açıklaması!
  • 29 Temmuz 2020, Çarşamba 21:43

AK Parti-MHP işbirliği ile TBMM'den geçen "sosyal medya yasası" hakkında değerlendirmelerde bulunan İYİ Partili Koray Aydın, söz konusu yasa ile muhalefete döbük bir sansürün amaçlandığını ayrıca "iktidarın geçmişinini temeizleme gayretinde olduğunu" belirterek, "Yasayla "unutulma hakkı" getirilmesinin amacı AK Parti’nin başta FETÖ ile olan karanlık geçmişini temizlemektir. Bugün “terörist” dediklerinizle mazideki kareleri Google görsellerden kaldırsanız da milletin zihninden silemeyeceksiniz! Örtülü sansür yasanız da sizi kurtaramayacak!" dedi.

Koray Aydın'ın twitter'dan yaptığı açıklamalar şu şekilde:

Bu sabah TBMM’de AK Parti ve ortağının oylarıyla kabul edilen #SosyalMedyaYasası ile Türkiye’nin özgürlükler alanındaki geri gidişi daha da hızlanmış; sosyal medyaya örtülü sansürün yolu açılmıştır.

Karşıt fikirlere tahammülün kalmadığı, geleneksel medyanın tek sesli “havuz medyası”na dönüştüğü AK Parti döneminde, milyonların nefes alanı olan sosyal medyanın da #SosyalMedyaYasası marifetiyle kısıtlanması kabul edilemez!

Tepkileri azaltmak için #SosyalMedyaYasası'na kılıf olarak iktidar tarafından dillendirilen “kişi haklarını korunacağı, hakaretin önleneceği” gibi söylemlerin ise muhalefeti susturmak amacıyla iktidar lehine işleyecek bir mekanizma olduğu, apaçık bellidir.

İktidar ve yandaşlarının muhalefete dönük sarfettiği ağıza alınmayacak sözler, iktidarın etkisindeki yargı tarafından “ifade özgürlüğü” olarak görülmüş; muhalefetin namusuna, iffetine dönük alçakça çıkışlar cezasız kalmıştır. #SosyalMedyaYasası ile maalesef aynı düzen sürecektir.

Yasayla "unutulma hakkı" getirilmesinin amacı AK Parti’nin başta FETÖ ile olan karanlık geçmişini temizlemektir.
Bugün “terörist” dediklerinizle mazideki kareleri Google görsellerden kaldırsanız da milletin zihninden silemeyeceksiniz!
Örtülü sansür yasanız da sizi kurtaramayacak!

 


yukarı çık