Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5638
  • Euro 10.1621
  • GR ALTIN 498.11
  • ÇEYREK 817.61

Koray Aydın'dan dikkat çeken HDP'ye kapatma davası yorumu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, HDP'nin kapatılması istemiyle açılan davaya ilişkin, "Şimdi akılları başlarına gelmiş HDP'ye dava açmışlar. Öğleden sonra günaydın." açıklmasında bulundu.

Koray Aydın'dan dikkat çeken HDP'ye kapatma davası yorumu
  • 19 Mart 2021, Cuma 17:44

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Antalya'da konuştu...

"GÜNAYDIN"

HDP'nin kapatılmasına ilişkin davaya ilişkin Koray Aydın, "Şimdi akılları başlarına gelmiş HDP'ye dava açmışlar. Öğleden sonra günaydın." yorumunda bulundu.

Millet İttifakı'ndan ayrılacakları yönündeki soruya Koray Aydın, "Biz ne yaptığını bilen partiyiz. Öyle hiç kimse çıkıp da bizi kendi oyununun içinde bir parça olarak görmeye çalışmasın."  dedi.

"İYİ Partinin varlığıyla Türk muhalefetine de yeni bir kan gelmiştir." diyen Aydın, ilk seçimde Antalya'da birinci parti olacaklarını ifade etti.

Ziyaretlerde bulunmak ve partisinin programlarına katılmak için Antalya'ya gelen 11 kişilik İyi Parti heyeti, öğle saatlerinde bir otelde gazetecilerle basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıya heyette bulunan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Antalya milletvekilleri Hasan Subaşı ve Feridun Bahşi, Isparta Milletvekili Aylin Cesur ve Mersin Milletvekili Behiç Çelik ile parti yönetim kadrolarındaki kişiler katıldı.

"GERÇEKLERİ SAKLAMAYA ÇALIŞMAK BU ÜLKEYE YAPILABİLECEK EN BÜYÜK KÖTÜLÜK"

Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Açıklanan işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Aydın, “TÜİK rakamlarına göre işsizlik düştü. Gerçekleri saklamaya çalışmanın bu ülkeye yapılabilecek en büyük kötülük olduğunu düşünüyoruz. 2.5 milyon genç işsizimiz, milyonlarca iş arayan insanımız var. Bu böyle devam edemez. Artık milletin derdiyle dertlenen, vatandaşa dokunan İYİ Parti var. Partimizin varlığı Türk siyasetinin gelecekteki şeklini belirleyecektir. Antalya'da 3 partinin çok yakın olduğu anket sonuçları var. Görülüyor ki yapılacak ilk seçimde Antalya'da birinci parti olacağız" diye konuştu.

"HER PARTİNİN KENDİ KİMLİĞİ VAR"

Seçimlerde oluşacak ittifakta olan paydaşlarıyla kendi kimliklerini muhafaza ederek bir birliktelik kurulmasını, demokratik düzen ve nizam açısından sağlıklı bulduklarını belirten Aydın, “Bütün illerin röntgenini çekiyoruz. Burada birinci parti olacağımızı görüyoruz ve ona göre program hazırlıyoruz. Birinci parti olma noktasına geldiğimiz çok sayıda il var ve hepsinin ayrı ayrı programları var. Her partinin kendi kimliği, kendini tanımladığı bir ifade var. Cumhur ittifakının bileşenleri adeta tek parti halinde görüyoruz. O kadar yakınlaşma varsa partilerin birleşmesi doğru olandır. Demokrasi çeşitliliği, zenginliği muhafaza etmek partilerin daha güçlü olmasına olanak verir" dedi.

"KİMSE BİZİ KENDİ OYUNUNDA BİR PARÇA OLARAK GÖRMESİN"

Koray Aydın, şöyle devam etti:

“İktidarın seçim yapacak gücü olsa hemen yapacak. Biz İYİ Parti olarak seçimi ne zaman yaparlarsa yapsınlar, o güne kadar biz sahada olacağız. Gün belirlemek onların işleri, ne zaman isterlerse öyle yapsınlar. Seçim kanunlarıyla oynayanların hepsi sandıklara gömüldüler. 'Ben bir şey söylemiyorum' diyen yüzde 20'lik kitle Türkiye'nin dengelerini ne hale getirecek hep beraber göreceğiz. Bu kitlenin büyük çoğunluğu yüzlerini İYİ Parti'ye dönmüş durumda. Biz yol haritası olan bir partiyiz. Hiç kimse bizi kendi oyununun içerisinde bir parça olarak görmesin."

MUHİTTİN BÖCEK'E ZİYARET

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i makamında ziyaret etti.

 

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık