Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Koray Aydın'dan Başkanlık sistemi eleştirisi: Sayın Cumhurbaşkanı eserinizden memnun musunuz?

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Gaziantep İl Teşkilatı'nın düzenlediği Üye katılım töreninde konuştu.

Koray Aydın'dan Başkanlık sistemi eleştirisi: Sayın Cumhurbaşkanı eserinizden memnun musunuz?
  • 26 Ekim 2019, Cumartesi 23:09

Gaziantep'te coşkuyla karşılanan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve beraberindeki heyet, gün içerisinde esnaf ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Koray Aydın, akşam saatlerinde ise Gaziantep İl Başkanlığı'nın düzenlediği Üye Katılım töreninde konuştu.

YOĞUN KATILIM

Üye katılım törenine teşkilat başkanı Koray Aydın'ın yanı sıra, Teşkilat Başkan Yardımıcısı Mehmet Arslan, Belediye başkan adayları, çevre illerdeki il başkanları, Meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

KORAY AYDIN'A KARNESİ HEDİYE EDİLDİ

Babasının görevi dolayısıyla çocukluk yıllarında Gaziantep’te bulunan Koray Aydın'a konuşması öncesi ilkokul karnesi hediye edi.

"İYİ PARTİ KURULDU HER ŞEY DEĞİŞTİ"

İYİ Parti'nin 2. yıl dönümünü kutladığını belirten Aydın, "2 senede bu partiyi kuran isimler neleri göze aldı, bunların hatırlanması gerekiyor. Türkiye tek adam rejimine teslim olmuşken, Hukuk rafa kaldırılmış, tepeden inmeci, baskıcı, herkesi korkutup sindirmiş, kimsenin sesini çıkaramadığı, kimsenin insiyatif alamadığı Milyonlarca insanın da bunları iktidardan indiremeyiz anlayışının hakim olduğu bir dönemde İYİ Parti'nin kuruluşu bir mecburiyet haline dönüşmüştür. Sayın Meral Akşener'in liderliğinde, hepimiz bir aile olduk. İYİ Parti ailesi olarak da Türkiye'nin kaderine el koyma iradesini hep beraber ortaya koyduk. Bu işin yapılmasında emek vardır, gayret vardır, alın teri vardır. Bu eserin sahibi sizlersiniz. Herkesin korktuğu bir dönemde dimdik durarak, korku söylemlerine direnerek, karşı çıkarak insiyatif alan siz değerli insanlarımıza Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah hepinizden razı olsun. Bir ülkenin geleceğini bir kişiye teslim etmek, binlerce yıllık tarih sürecinden gelen bu büyük milletin asil evlatlarına yakışır bir durum değildir. Adeta bir başkaldırı hareketi organize ederek, ülkeyi yöneten zalimlere karşı biz sizden korkmuyoruz, biz sizden çekinmiyoruz diyerek elini taşın altına koyan sizleri tarih mutlaka yazacak.

İYİ Parti kuruldu her şey değişti. Oyun kurmaya yönelik teşkilatcı yapısı ve oyun kurma kabiliyetini saha içerisine yansıtarak her alanda olabilme kabiliyetini kazanan İYİ Parti, Türkiye'nin bütün siyasi dengelerini alt üst etti. Bugün her şey değişti. Hükümetin erken seçim kararı alabileceğini öngörerek, hızlı birşekilde kongreleri yapma kararı aldık. 2 ayda il, ilçe kongrelerini yaptık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en çabuk teşkilatlanmasını yapan bir adım attık. Bu da sizin eserinizdir. İstek olmadan, heves olmadan hiç birşey yapılamaz. Türkiye'nin bu şartlarında bir kadının öncülüğünde korkmadan, cesaretle, yapılan tehditlerden yılmadan, dimdik durma kabiliyetini gösteren kadrolar olarak Türkiye'nin kaderine el koymuş durumdayız. Ankara'da büyük kurultayımıza 100 bini aşkın insan toplandı. Siyasi iktidar panikleyerek 15 gün sonra erken seçim kararı aldı. Erken seçim değil,  yıldırım seçimi yaptık. 90 günlük seçim takvimini bile uygulamadılar. 45 günlük seçim takvimi ile seçime gittik. Amaç daha yeni kurulmuş olan İYİ Parti'yi denklem dışına atabilmek için heryolu denedier. Seçimlere sokmamak üzere kurulu o planı, gene elinizin tersi ile ittiniz. Biz seçime girik 5 Milyon insanın oyunu aldık. 43 milletvekili çıkardık. TBMM'de temsil edilen bir siyasi parti haline geldik. Meclis'te halkın avukatı olduk, derdi olanın sıkıntısı olanın sözücüsü olduk. Söylenemeyecek konuları biz dile getirdik. Bizden cesaret alan insanlar ayağa kalktılar. Meclis grubumuz Meclis'te adelata destan yazdı. " dedi.

"AK PARTİ ABANDONE OLMUŞ BOKSER GİBİ"

Mahalli seçimlerde AK Parti'nin büyükşehirleri kaybettiğini ifade eden Aydın, AK Parti'yi ringin ortasında abandone olmuş boksere benzetti: "Akılları başlarında değil bir sağa bir sola sallanıyorlar. Yiyecekleri  yumrukla iktidarı onlardan alacağız. Ümitsizlik şırınga edenlere karşı oyun kurma kabiliyeti ortaya koyarak, bu milletin geleceğine hakikaten el koyduksak, bunun temelide olan feraseti ve geleceğe olan geçişkenlikleri planlayarak, atılan adımların bugun Türkiye'yi getirdiği noktayı hep beraber görelim."

İktidarın geçmiş muhasebesi yapmak zorunda olduğunu belirterek çözüm sürecinde AK Parti'nin yaptığı yanlış politikaları eleştiren Aydın, "Çözüm sürecinde sizin öngörüsüzlüğünüz yüzünden, bu milletin evlatlarının siz AK Partililer olarak anladınız mı? Bir sorgulama yaptınız mı? Hatalıyız yanlış yaptık. Binlerce şehidin sorumlusuyuz diye biliyormusunuz? Diyemiyorsanız geçmişte yaptığunız hatalardan ders almadığınız anlamına gelir.' dedi.

"EY İKTİDAR SİZ NEREDEYİNİZ?"

Sözde çözüm sürecinde PKK ile görüşmeleri ve Dolmabahçe'de PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın 10 maddelik bildirisinin okutulduğu AK Parti ve HDP'li isimlerin imza attığını belirten Aydın, "Ey iktidar siz neredeydiniz? diye sormak Türk Milleti adına bizim vazifemizdir." 

"VEBALİ VAR"

Sözde çözüm sürecinde AK Parti'nin politikalarını sert sözlerle eleştiren Aydın şunları söyledi: "Çözüm sürecinde onca uyarıya rağmen kafanızı kuma gömerek, gerçeklerden uzaklaşarak, Özellikle HDP ve PKK'nın Kürt kardeşlerimizi temsil etmediği görmemezlikten gelerek, onların Emperyalizmin bir maşası olduğuna varmadan, böyle bir adım atmanın ülkemize getirdiği bedel çok ağır bir bedeldir. Verilen Şehitler var. O şehitlerin ailelerine karşı oluşmuş bir vebal var. Bu vebali üstleniyor musunuz? Eğer bu vebali üstlenmiyorsanız Cenab-ı Allah bu vebali öbür dünyada mutlaka sizden alacaktır."

"BÜTÜN SÜREÇLERİN SORUMLUSU AK PARTİ İKTİDARI"

Ergenekon, Balyoz kumpaslarının ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin siyasi sorumlusunun AK Parti iktidarı olduğunu söyleyen Koray Aydın, bunun bedelini de AK Parti iktidarının yakın zamanda bedel ödeyeceğini yürekten inandığını söyledi.

 "AK PARTİ KADROLARININ YÜZDE 60’I..."

Konuşmasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 'Bugün için FETÖ için uygulanan kritiler AK Parti için uygulansa yüzde 60'ı hapse girer' sözlerini yorumlayan Aydın, "Evet o yardım ve yataklık suçundan yargılamaya kalksan, AK Parti kadrolarının yüzde 60'ı bunun hesabını vermek zorunda kalır" ifadelerini kullandı.

"BOP EŞ BAŞKANLIĞI GÖREVİNİN STAJINI MI YAPIYORDUNUZ?"

Balyoz, Ergenekon kumpaslarında Türk Ordusuna kumpas kurulduğunu ifade Aydın, "Türk Ordusunun arslan gibi evlatlarına PKK'lı çakalları gizli tanık yapıp, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını kurdular. Türk Devleti'nin sırlarının saklandığı Kozmik odaya, türlü ihalelerle, FETÖ'cü çeteleri sokturlar.Devletin gizli belgelerinin ellerine geçirilemesine, fırsat ve imkan verdiler. Süleyman Şah türbesini de bir gecede kaldırıp sınırımızın kenarına getirdiler.O zaman şunu da sormak bizim hakkımız, Sayın Cumhrubaşkanı bütün bu işler yapılıyorken, daha önce eş başkanı olduğunuzu söylediğiniz Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığı görevinin stajını mı yapıyordunuz? Bugün itibariyle göreviniz sona erdi mi? Bu göreviniz hâlen devam ediyor mu? Göreve geldinizi siz söylemiştiniz. Göreviniz devam ediyor mu? etmiyor mu? Bizde milletçe bunu merak ediyoruz." şeklinde konuştu.

"SAYIN CUMHURBAŞKANI ESERİNİZLE MEMNUN MUSUNUZ?"

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin parti devletine dönüştüğünü belirten Aydın, "Hukuk askıya alındılar. Devletin kurumlarını AK Parti'nin birer şubesi haline getirdiler. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Parti Devleti'ne dönüştü.Meydanlar boşaltıldı. Haram paralarla Türk medyasına el konuldu. Hukuk diye birşey kalmadı. Bugün hukuk ülkeyi yönetenlerin bir sopası haline dönüşmüştür. Abidik gubik işlerle Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni kurdunuz. Buradan soruyoruz; Sayın Cumhurbaşkanı eserinizle memnun musunuz? AK Parti'ye oy verenler bile memnun değil. Bu sistemi değiştirelim diyorlar. Niye? Herşey karman çorman oldu. Bir kişi bu kadar işi yapabilir mi? Bir kişinin aklı zekası buna yeter mi?" dedi.

Başkanlık Sisteminin aile düzenine dönüştüğünü ifade eden Aydın, "Getirdi damadını Maliyenin hazinenin başına koydu. Dünyanın  başka biryerinde böyle bir ülke var mı Allah aşkına? Herhalde hiç kimseye güvenmiyor, damada çok güveniryor paranın başına getirdi onu oturttu. Bu nasıl bir para aşkıdır? Bütün bu yaşananlar, herkesin gözünü açabilemesi için konuşup anlatılması gereklenlerdir. " dedi.

"EKONOMİK KRİZ VAR"

Türkiye'de ekonomik kriz olduğunu söyleyen Aydın, iktidarın bu durumu gizlemek için türlü türlü yalanlar söylediğini belirtti. Aydın ayrıca “Türkiye'de nereye baksak zam yağmuru var” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "burası çok önemli" sözlerine göndermede bulunan Aydın, "Sabahtan akşama kadar sizin yalanlarınızdan bıktık usandık, düşün yakamızdan artık" dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATI-TRUMP'IN MEKTUBU

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Kuzeyindeki terör unsunlarına yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı öncesi en net duruşu sergileyen parti olduklarını ifade Aydın, "Partimizin genel başkanı grup toplantısında operasyon başlamadan önce eğer Türk ordusu böyle bir harekat yapmaya kalkışırsa, biz parti bayraklarını bir yere bırakarak, Albayrağın etrafında toplanırız dedik. Çünkü biz Devletine, milletine, vatanına ülkesine aşık olan bir kültürden gelen insanlarız. Bu konuda kimsenin yönlendirmesine ihtiyacı olan insanlar değiliz. Biz ülkemizin geleceğine sahip çıkarız. Ülkeyi yönetenlere de sorumluklarını hatırlatmak isteriz. Çünkü bu süreç içerisinde canımızı sıkan, kabül edemeyeceğiniz olaylar yaşandı. Soruyorum sizlere içinizden hangimiz Trump'ın Cumhurbaşkanımıza yazdığı o mektubu kabul edebilir? Asla kabul edecek birinin olduğunu da düşünmüyorum. Trump Cumhrubaşkanımıza diyor ki; 'aptallık etme benim dediğimi' yap diyor. Siz devletler tarihinde böyle bir cümleye muhatap olan bir devlet başkanı gördünüz mü? Fıtrat olarak Cumhrubaşkanı'nın buna kafa tutması gerekir. Ama kafa tutamıyor. Bunun da sorgulanmaya ihtiyacı var. Niye kafa tutamadığının da sorgulanmaya ihtiyacı var. Çık bunlara anladığı cevabı ver. Bu cevabı senden bekliyoruz. Bu cevabı vermek zorundasın. Bunu hiç bir vatan evladının kabul edebilmesi mümkün değildir. Bu Milletimizin aşağılanması, küçük düşürülmesi manasına gelir. Türk Milleti adına Cumhurbaşkanımızın bu konuda açıklama yapmasını bekliyoruz. Geçen gün zamanı gelince açıklama yapacam diyor. Böyle birşeye anında cevap vereceksin." dedi.

"ÜYE YAPMAK EN CİDDİ PARTİ FAALİYETİDİR"

Üye yapmanın en ciddi parti faaliyeti olduğu ifade eden Aydın, mahalle başkanları atamaları da yaptıklarını belirtti. Üye kampanyasına önem verdikleri söyleyen Aydın, 200 bin üyeyi bulduklarını açıkladı.

"BİRLİK BERABERLİK İSTİYORUZ"

Konuşmasında parti içine de uyarılarda bulunan Aydın, "Birlik berabelirk istiyoruz. Ayrıştıran,  bölüştüren, fitne sokan bir anlayış istemiyoruz. Ve buna da müsade etmeyeceğiz.Buna tevessül ederenlere fırsat vermeyeceğiz. Birlik içerisinde olacağız.  Bakın burada bütün arkadaşlarımız bir araya geldiler, bütün bu işe emeği olan gayreti olan herkes burada. Bu birlik tablosunun devamını istiyoruz.  Buna dikkat edeceksiniz. Çünkü birliğin olduğu yerde,  hedefe kitlenme daha güçlü oluyor. Parti içine sokulmaya çalışılan hizip hareketleri var ise bunlara da müsade etmeyeceğiz. Bizim birliğe beraberliğe ihtiyacımız var. Bizim birbirmizi anlamaya ihtiyacımız var. Küsen darılan tanımıyoruz. Küsen darılan varsa onları da buraya getirmek, seçilip siyaset yapan bütün arkadaşlarım görevidir.Kendilerine söyledim, küsen varsa ben bile giderim. Partimizi iktidar yapmak için hertürlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Sizin de bu düşüncelerde olduğunuza eminim." dedi.

ÜYE KATILIM

Konuşmaların ardından Üye Katılım törenine geçildi. İYİ Parti'ye katılan çok sayıdaki isme İYİ Parti rozeti takıldı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık