Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.8769
  • Euro 16.8435
  • GR ALTIN 942.55
  • ÇEYREK 1552.2

Koray Aydın: Zorbaya boyun eğmeyiz, Zalime teslim olmayız!

Trabzon’da düzenlenen İYİ Parti’nin 7 İli kapsayan Teşkilat İstişare Toplantısında konuşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Zorbaya boyun eğmeyiz, zalime teslim olmayız” dedi.

Koray Aydın: Zorbaya boyun eğmeyiz, Zalime teslim olmayız!
  • 30 Mart 2022, Çarşamba 2:32

İYİ Parti’nin 7 ili kapsayan Teşkilat İstişare Toplantısı Trabzon’da yapıldı. Trabzon’da bir otelde yapılan İstişare Toplantısına İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, GİK üyesi Yavuz Aydın, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Giresun İl Başkanı Abdülkadir Eroğlu, Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, Artvin İl Başkanı Kemallettin Akkök, Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, Bayburt İl başkanı Yılmaz Kırcı, Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk ile meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

SALONLARA SIĞMIYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını Trabzon İl Başkanı Kuvvetli yaptı.

Kuvvetli, salondaki kalabalığa dikkat çekerek, “Salonları sığmıyoruz. Kapalı salonlarında böyle toplantılar yapmayacağız. Toplantıları, spor salonlarında veya açık alanlarda yapacağız. Partimiz iktidara doğru gidiyor.İYİ Parti gerçekten Türkiye’de, Türk Devletine, Türk Milletine, Türk Vatanına ve Türk bayrağına duyulan derin sevginin tezahürü olarak ortaya çıkmış bir siyasi harekettir. Bunu da herkes böyle bilmelidir.Sahada adım adım, ev ev dolaşarak iktidar yolculuğuna katkı vermek zorundayız” dedi.

HEP BİRLİKTE TRABZONSPOR MARŞINI SÖYLEDİLER

Kuvvetli’nin konuşmasının ardından misafir İl Başkanları da selamlama konuşmaları yaptı. Selamlama konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimi sırasında İl Başkanı Kuvvetli, bütün misafir ilçe başkanlarına Trabzonspor’un renklerinin yer aldığı kaşkoller taktı. Fotoğraf çekimi esnasında Trabzonspor Marşı çalınınca Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve Milletvekili Örs, sahneye çıkarak hep birlikte bordo - mavililerin marşını söyledi.

CUMHUR İTTİFAKINA GÖRE SEÇİM KANUNU YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

Trabzon Milletvekili Örs, “Bir belediye başkanı, milletvekili kardeşleriniz var. Ama bundan sonra her ilde belediyeleri de alacağız, vekilleri de alacağız. Çok tecrübeli, çok kıymetli teşkilat başkanımız buradayken, aslında çok da bana fazla söz düşmez ama bir şey söylemeden edemeyeceğim. Son dönemde seçim kanunu değiştirme konusu var. Çünkü gideceklerini anladılar, önümüzdeki hafta parlamentoya gelecek görüşeceğiz. Seçim kanunu ile oynuyorlar.Şimdi de bir seçim kanunu yapmaya çalışıyorlar Cumhur İttifakına göre. Ama bu salon diyor ki “ne yaparsanız yapın, bize vız gelir, tırıs gider” O sandık gelecek, çoğu gitti azı kaldı. O sandık gelecek ve Türkiye İYİ Parti’nin güneşiyle aydınlanacak” dedi.

ZALİME TESLİM OLMAYIZ

Teşkilat Başkanı Aydın, özetle şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye zor bir dönemeci dönmek için mücadele ediyor. Herkesin korktuğu, sesisini çıkaramadığı günleri unutmayın.Birilerinin elini taşın altına koyması lazımdı. Korkaklığın kurumsallaştığı Türkiye yapısı üzerinde, bu iradeyi ortaya koymak, millet adıma adım atma kararlılığına ihtiyaç vardı. Onun için diyoruz ki İYİ Parti tesadüfün kurulmuş bir parti değildir.
Bir adama değil, bize emanet edilenlere sahip çıkarak, birlikte yürümenin, birlikte hareket etmenin cesaretin dik durmanın timsali olan bir siyasi hareketiz.
Bir kadının cesareti, öncülüğü, liderliği ile bir araya gelme beceresi gösteren insanlarız. Zorbaya boyun eğmeyiz, zalime teslim olmayız. Korku bir silah olarak kullanılmadı mı? Kullanıldı! Onun için bizim bir hikayemiz var. Hafızalarınızdan bunları çıkarmayın. O bizim itici gücümüz olacak. Kurulduğumuzda partimizin genel merkezi bile bitmemişti.

HEM DE YALVAR, YAKAR…

1,5 ayda Türkiye’de teşkilatlandık. Bunu yapabilen, bunu hayata geçiren bir parti var mı? Hiç bir partinin böyle destansı hikayesi yok.Aralık sonunda, il, ilçe kongrelerini başlattık. Hatırlayın, Ocak - Şubat - Mart’ın 13’üne kadar bütün il ve ilçe kongrelerimizi yaptık.Bu iktidar, bu milleti ötekileştirirken, seçim sattı mahaline girdiğimiz dönemde bir gün terörist olduk, bir FETÖ’cü olduk ertesi gün başka bir şey olduk. Bize bu yaftaları vuranlar, İYİ Parti’nin geliştiğini görünce bizi aralarına davet etmediler. Hem de yalvar yakar…Kuyunun dibine attık, seni, şimdi çık oradan. Çıkamayacaksın. Daha bunlar sizi iyi günleriniz.

MAYASI SAĞLAM

Ülkeye olan aşkımız sevdamız belli. Emperyal güçlere karşı dik duruşumuz beli. Bu kadar insan farklı partilerden ayrılıp, birlikte güç ve kuvveti oluşturmayı başarmışsalar, bunun mayası sağlam.

2018 seçimleri öncesini hatırlayın. Diyorlar ki, “Seçimleri hep AK Parti kazandı” Tabi kazanır. 4 yıl 5 yıl boyunca hangi parti sokağa çıkıp insanlara temas etti, yanına gitti, derdini dinledi.
Boralarda yaptıkları hamaset siyaseti ile seçim zamanı gelip, ortaya çıkıp 3 ay çalışarak seçim kazanabileceğinizi mi zannediyorsunuz. Bu anlayışı da yere bir eden İYİ Partidir…

7 -8 aydır herkese iyi geldik, herkes çalışıyor. Bizim geçtiğimiz yoldan yeni partiler kuruldu. Bizim yaptığımız çalışmalarda insanlar örnek alır, onlarda başlar insan gezmeye…
ama İYİ Partinin halk üzerinde oluşturduğu algı şu: Bu İYİ parti iktidar olur.

Türkiye’de her şey yerinden oynadı. Ekonomi olarak tarihin en kötü döneminde. Şimdi de yeni bir Maliye Bakanımız var. Şaka gibi bir adam. Eğlenmek istiyorsanız bunu takip edin. Rahatlarsınız, hakikaten rahatlarsanız.Türkiye tarihinin en sıkıntıları, en zor dönemini yaşıyor.Uygulamaya çalıştıkları ekonomik model, düşük Türk lirası, yapılacak ihracat, cari açık fazlalık verince ortalık süt liman olacak.. Occak Şubat aylarında dış ticaret açımız 18 milyar dolar açık verdi. Bu beylerin 6 ay üzerine kurguladıkları plan Ocak - Şubat ayında yerle bir oldu.

Bunlar artık ekonomiyi yönetemez hale geldiler. Ne olursa olsun, ne yaşanırsa yaşansın en ya da geç o sandık bu milletin önüne gelecek, bu iktidar geldiği gibi gidecek!”

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

61saat


yukarı çık