Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.6351
  • Euro 10.1327
  • GR ALTIN 493.43
  • ÇEYREK 808.74

Koray Aydın Trabzon'da konuştu: Yarın seçim olacak gibi...

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Trabzon İYİ Parti İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Aydın, "Yarın seçim olacak gibi seferberlik halindeyiz!" dedi.

Koray Aydın Trabzon'da konuştu: Yarın seçim olacak gibi...
  • 05 Ağustos 2021, Perşembe 17:24

Toplantıya, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Parti Kurucular Kurucu Üyesi Ali Sağır ve basın mensupları katıldı.

İYİ PARTİ’YE ÇOK ÖNEMLİ KATILIM VAR

61Saat'in haberine göre; Burada açıklamalarda bulunan Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Türkiye’de önümüzdeki dönemde hızlı siyasi gelişmelerin olacağını düşünüyoruz. İYİ Parti’ye çok önemli katılımlar oluyor ve ilgi alaka var. Trabzon’da yapılacak ilk seçimde partimizi daha organize hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Teşkilatlarımızla bir araya geliyoruz” dedi.

180 MİLYAR LİRA FAİZ ÖDEYECEĞİZ

2013 yılından başlayarak devam eden her yıl kişi başına milli gelirin düştüğü bir süreci yaşıyoruz. Son 3 yılda da bu düşüş zirve yaptı. Türkiye ekonomik manada adeta bir sıkıntının içerisinde düştü. Tarihte aynı anda Merkez Bankası’nın eksi bakiyeye düştüğü dönem yaşanmadı. Bütçe hesaplamasında 245 milyar lira açık vereceğimizi kendileri duyurdular. Dünya tarihinin rekor faizini ödüyoruz. Ülke olarak tefecilerin elinde düştük demek. Borç para kullandırttırıyorlar. Halkımıza yansımaları oluyor. 180 milyar lira faiz ödeyeceğiz bütçeye göre. Gelir bütçesi 1 milyar 110 milyon lira. 6’da birini faize ödeyeceğiz. Dünya faiz lobisinin eline düşmüş bir Türkiye var. Merkez Bankasının ihtiyaç akçesi vardı. 2.5 sene evvel harcandılar. Para sıkıntısının yaşandığı Türkiye tablosu var. Değişmeyen sadece israf. Bu ekonomiden kurtulamıyor. En çok bunun üzerinde durdum bugüne kadar. Hiç gereği yokken Ankara’da saray varken yeni bir saray yapıldı. 300 tane odada kim kalacak merak ediyorum. Ada kesildi yollar yapıldı. Kullanan yok şimdilik. Bitlis Ahlat’a da bir saray yapıldı. Türklerin büyüklüğünü gösterecek başka şeyler de yapılır. İsraf ekonomisinin dayandığı zihniyet itibarda tasarruf olmaz anlayışından kaynaklanıyor. Yargıtay binası yapıldı. Dünyada acaba eşi benzeri var mı? O ihtişam o muazzam… Herkese birer kat mı veriyorlar buna ne gerek var. Bunun bedelini vatandaşımız ödüyor. Dün ekonomi rakamları açıklandı. Tüketici endeksi 18.95. Faiz açıkladılar. Enteresan. Üretici endeksi ise 45. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Üreten o kadar pahalıya mal ediyorsa satışa yansır. Tüketicinin kalemi de yüksektir. Vatandaşımızı büyük dertler bekliyor demektir” ifadelerini kullandı.

ÇÜRÜDÜ DEDİLER KULLANILMADI

Aydın, 9. günü olan yangınlarla ilgili, “Türkiye’de her sene bu tür yangınlar oluyor. Öncekilere göre tek fark var. Tarım ve Orman Bakanı elimizde uçak yok dedi. Şaka yapıyor sandım. Espri yapıyor sandım ama değilmiş. Uçak olmayınca ufak yangın söndürülemedi. Hiçbir şey yapmazsan uçak yok diyerek… Beklediler. Sıkıştın çevre ülkelerden tedarik edeceksin. İmkanları sonuna kadar kullanacaksın. Kara Kuvvetlerinin elinde 19 tane uçak var. Onlar bile kullanılmadı. THK’nın uçaklarını kullanmadı. Çürüdü dediler kullanılmadı. 2019 yılında İstanbul’da görücüye çıktı bu uçaklar. Yabancıların yangınlarını söndürdüler. Yeşile ormana aşırı derecede düşkün biriyim. Turizm alanlarının içinde olması büyük zararları olacak. 4 günden beri termik santral için uçak istediler vermediler. Yarınlara yönelik yapacak bir şeylerinin kalmadığını söylüyor. Cumhurbaşkanımızın bölgeye gidip de kapısı açık olan otobüsten çay fırlatması en büyük hakarettir oradakilere. Acı var ızdırap var. Ölüm tehlikesi içine düşmüş. Milletin vicdanına bırakıyorum. Kendini kaybetmişliğin aciziyetin tezahürü olarak değerlendiriyorum. Her sene elinde bir hava filosu olacak. Bunu gerçekleştirmek gerek” diye konuştu.

TRABZONSPOR TAŞ GİBİ TAKIM

Trabzonspor’un son durumu ile ilgili Aydın, “Trabzonspor’a başarılar diliyorum. Takımımız iyi. Turu atlayabiliriz. Taş gibi bir takım. Çok da kolay değil. Bunu aşarsak da Roma’yı nereden çektiler bilmiyorum. Roma da çok zor bir takım. Geçmişte neleri eledik belki onu da eleriz” dedi.

FINDIK İÇİN YAZI TURA ATARLAR

Fındığın durumu ile ilgili Aydın, “Bildiğini okuyan bir yapı var. Yazı tura atarlar bence. İstenirse halledilecek bir konu olarak görüyorum. Türkiye’de seçimlerde herkes görecek. İYİ Parti her partiden oy alıyor. 2002’de Ak Parti nasıl geldiyse aynı şekilde biz geleceğiz ve o işin nasıl olacağını göstereceğiz. Genel başkanımız açıkladı 35 liralık teklifini vardı. Türkiye’de tahmin üretmek çok zor. Yaptıklarını ciddiye almıyorum yani” şeklinde ifadeler kullandı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık