Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Koray Aydın: Teslim olmak Türk'ün fıtratında yok !

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, “Her türlü cefaya katlanarak, zorbalığa karşı durarak, adam gibi dikilerek, zerre kadarda geri adım atmayarak, hiç kimsenin yapmadığını yaparak cesur bir kadının önderliğinde kurulmuş olan İyi Parti Türk milletinin ümidini temsil etmektedir” dedi.

Koray Aydın: Teslim olmak Türk'ün fıtratında yok !
  • 27 Ekim 2019, Pazar 21:01

Üye Katılım Törenine İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, Teşkilat Başkan yardımcısı Mehmet Arslan, İYİ Parti  il ve ilçe teşkilat yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen program Kentin tanınan sanatçılarından Salih Kıraç’ın verdiği konser ile başladı.

"KAHRAMANMARAŞ'IN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ"

Programda konuşan İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Kahramanmaraş'ın sorunlarını çözmek için Meclis üyeleri ve teşkilat mensuplarıyla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kahramanmaraş'ın sorunları dile getiren Çabukel, yol yapmak için yüzlerce ağacın kesildiğine dikkat çekerek, "İYİ Partililer olarak binlerce fidanı dikmeye hazırız." dedi. Altyapı konusunda mevcut yönetimi eleştiren Çabukel, "Her yıl bir yağmur yağıyor, malesef yollar kullanılamaz hale geliyor. Böyle bir Şehir yapılanması olabilir mi?" dedi.
Kahramanmaraş'ın "tek kuruşuna dahi sahip çıkacağız" diyen Çabukel, iktidara yakın şirketlere verilen ihalere tepki gösterdi.

"ALLAH'TAN KORKMAYAN KULDAN UTANMAYAN ANLAYIŞ OLUŞTU"İl Başkanı Ahmet Çabukel'in konuşmasının ardından programda konuşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın da ülke ve dünya gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Çabukel'in bahsettiği ihalelere konuşmasının başında tepki gösteren Aydın, "Ankara'dan bir heyet gönderip, bunları inceleteceğiz, haram yemenin bir sınırı olur. Allah'tan korkmayan kuldan utanmayan bir anlayış Türkiye'de oluştu. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek soygun düzeni Türkiye'de kuruldu. İYİ Parti'nin kuruluşunda bu soygun düzenine karşı, bir ayağa kalkış olduğunun bilinmesini istiyorum. Biz bunu kabul edemiyoruz. Yüce dinimizi kullananlara karşı bu talan düzeninin son verilmesine inanıyoruz. İYİ Parti'nin kuruluş amaçlarından biri de bu vurgun ve talan düzenini ortadan kaldırmak. Bu haram imparatorluğunu yerle bir etmek. Haram paralarla bu ülkede basına medyaya el konuldu. Etrafımızı sarayın adamları sardı. Yeme içmede sınır tanımıyorlar. Bir değiş vardır; "Hak sillesinin sadası yoktur, ama bir vurdumu devası yoktur" O tokadı yiyeceğiniz günler çok yakında olacak. İYİ Parti ailesi olarak buna yürekten inanıyoruz. " dedi.
 "İYİ PARTİ, TÜRK MİLLETİ'NİN UMUDUNU TEMSİL ETMEKTEDİR"
İYİ Partinin kuruluşunun 2. yıl dönümünü kutladıklarını ifade Aydın, "Bu Partinin kuruluşunda emek, zorbalığa karşı dikilişin milleti devlet sopasıyla korkutanlara karşı biz sizden korkmuyoruz diyerek öne çıkan irade vardır. Kuruluşumuzdan başlayarak, her türlü cefaya, zorbalığa karşı durarak, adam gibi dikilerek, zerre kadar da geri adım atmayarak Cesur bir kadının öncülüğündeki bu parti Türk Milleti'nin umudunu temsil etmektedir. Tehdidi metot haline getirip, netice alanlar bu işin göbeğinde olan bir arkadaşınız olarak söylüyorum denedikleri bütün yollara karşı dimdik durarak, Biz ölümlerden korkmayan bir siyasal hareketten gelen insanlar olarak, asla ve asla zalime boyun eğmeyeceğiz. Bakın bugün gelinen nokta da karşınızda kuzu gibi hale gelen bir AK Parti oldu. Siz terbiye ettiniz. Siz yola getirdiniz. Daha düne kadar 'ip'diniz, bakın şimdi İYİ Parti oldunuz. Ey Yüce Allah'ım sen nelere kadirsin. Daha düne kadar sizlere 'terörist' diyenler, bakın şimdi ayağınıza geldiler. Salı günkü grup toplanmızı TV kanalları vermeye başladı. Yayınlamasalar da olur. Çünkü biz bugünlere emeğimizle, alınterimizle geldik. Bu harekete sokağa, caddeye indirerek bu AK Parti iktidarına dünyanın kaç bucak olduğunu göstermek, bizim vazifemiz olacak." dedi."TESLİM OLMAK TÜRK'ÜN FITRATINDA YOK"AK Parti'nin hukuku sopa olarak kullandığını ifade Aydın, "Türk'ün fıtratında teslim olmak yoktur. Cesur olun, yiğit olun. Aslında onlar camdan kulenin içerisinde oturuyorlar. Yerden bir taş alın, o camdan kulelere atın ve göreceksiniz param parça olacaklar. " dedi.


"TÜRK MİLLETİ'NİN KADERİNE HEP BİRLİKTE EL KOYACAĞIZ"

Partinin 2 yıllık süreçte tüm zorlukların, engelmelerin üstesinden geldiğini ifade eden Aydın, "2 ayda teşkilatlanmış bir partiyiz. Bunu Türk siyasi hayatında yapabilen bir hareket yoktur. Cenab-ı Allah'ın yardımıyla Türk Milleti'nin kaderine hep birlikte el koyacağız" dedi."KABUL EDEMİYORUM"

AK Parti'yi sert sözlerle eleştiren Aydın, iktidarın tüm pisliklerini dinimizi istismar ederek kapatmaya çalıştığını söyledi. Aydın "İnançlı bir müslüman olarak bunu kabul edemiyorum" dedi.


AK Partili isimlerin Cumhurbaşkanı hakkında "Erdoğan'a dokunmak bile ibadettir" şeklindeki sözlerini hatırlatan Koray Aydın "AK Parti'ye oy veren samimi tabanı uyandıracağız" dedi."HİÇ Mİ VİCDANIZ SIZLAMADI?"

AK Parti iktidarının sözde çözüm sürecinde HDP'liler ile Dolmabahçe'de PKK elebaşının 10 maddelik bildirisinin okultulmasına ön ayak olduğunu hatırlatan Aydın, "Bugün hiçbirşey yokmuş gibi konuşanlar, Hiç mi vicdanınız sızlamadı. Hiç mi Allah'tan kormakdınız? Şehirlerin altını bombalarla doldurdular. Askerimiz, Polisimiz her gün şehit oldu. Bu insanlar ne iş yapıyorlardı. Hata yaptık demek gibi bir sorumlukları yok mu? Yanıldık deyip atıyorlar kendilerini kenara. Teröristlere en büyük desteği veren AK Parti'dir. " dedi.

"SORUMLU AK PARTİ"

"15 Temmuz Darbe girişimi, Ergenekon Balyoz kumpaslarının bir numaralı sorumlu AK Parti iktidarıdır" diyen Koray Aydın, "Bundan ne yaparlarsa yapsınlar kurtulamazlar. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun söylediğini gibi FETÖ'ye uygulanan kritiler AK Parti'ye uygulansa yüzde 60'ı hapse girer diyor. Doğru söylüyor. Gün gelir hesap döner. O Yardım ve yataklıktan bu işlelere el verenler bunun hesabını yargı önünde verirsiniz. Teröristlere yardım ve yataklık eden sizsiniz. Şimdi açtığınız o davaların mahkemelerin sorumluları da yarın yargı önünde hesap verecek. Bunları bu ülke yaşayacak. Bakın kurdukları kumpaslarla bir sürü insanları yargılatanlar, şimdi FETÖ davalarından yargılanıyor. Ergenekon ve Balyoz davalarında ordumuza kumpas kuruldu. PKK'lı çakallar gizli tanık yapıldı. Bu ülkenin devlet sırlarının yer aldığı kozmik odaya FETÖ'cü çakaları soktular. Devlet'in gizli sırlarını onlara peşkeş çektiler. Süleyman Şah Türbesini bir gece ansızın kaçırıp Türkiye'ye getirdiler. Türk milleti adına şu soruyu sormak mecburiyetindeyiz; Siz 2004 yılında Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş Başkanıyım dediniz. Peki bu işler yapılırken, siz neredeydiniz? Bu işler olurken siz Büyük Ortadoğu Projesi'nin staj mı yapıyordunuz. Ve size soruyoruz hala bu görevdemisiniz? Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanlığınızın göreviniz devam ediyor mu? etmiyor mu? Ben buraya atandım diyen sizsiniz. Göreviniz bitti ise çıkın ben bu görevden ayrıldım de. Bölgemizde yaşananlarla ilgili olarak bunu Türk Milleti adına soruyoruz." dedi.


BARIŞ PINARI HAREKATI-TRUMP'IN MEKTUBU: ÇIK ADAM GİBİ CEVAP VER!

Barış Pınarı Harekatı'na destek verdiklerini ifade eden Aydın, "Mehmetçiğin yanındayız, mehmetçiğin ayağına taş deyse onu kalbimizden hissedecek bir kültürden gelen insanlarız. Sonuna kadar varız. Sonuna kadar yanınızdayız. Dışarıdan ne olursa olsun ülkemizin yöneticilerini onlara dövdürmeyiz. Arslan gibi çıkar yanlarında dururuz. Ama onlarda da dik duruş bekliyoruz. Türk Milleti'nin genlerinde olan ayakta durma kabiliyetini göstermelerini bekliyoruz. Kimdir bu Trump? Genel Başkanımızın dediği gibi Peluş kafalı adam. Trump mektup yazdı, Amerikan basını yayınlamasa haberimiz olmayacaktı. Saklamışlar, niye saklıyorsunuz? Türkiye Cumhuriyeti'nin başında olan insana 'aptal' diyen birine biz Türk milleti olarak, bunu kabul edemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanı, sana Sayın Genel Başkanımız Salı günkü grup toplantısında söyledi, çık adam gibi bunun cevabı ver. Kaçma dimdik dur. Bu millet seninle beraber olur. Neden korkuyorsun, seni korkutan ne? Bir tane senatör tutup da Erdoğan'ın ailesinin mal varlığını araştıralım değince, ne oldu da birden geri çekildin? Trump'a bir tek çift laf bile söyleyemedin. Bunu sen kabul etsen de biz kabul edemeyiz. Türk milleti olarak kabul edemeyiz. Bu kabul edilebilir durum değil." dedi.

İYİ PARTİ'DE KATILIMLAR

HEPAR Genel Bşk.Yrd. Hakan Torun, Anavatan Partisi Genel Bşk.Yrd. Sezen Çolakbüken ile Eski Adalet Partisi Gençlik Kolları Bşk. ve halen Doğru Yol Partisi Kahramanmaraş İl Başkan Yrd. olan Battal Karacura ve yönetimi İYİ Parti'ye katıldı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık