Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Koray Aydın: Kendi zevki şatafatı için onlarca uçak alan iktidar yangın söndürme filosu kurmayı akıl edememiş!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Orman yangınları üzerinden AK Parti iktidarını eleştirdi. Aydın yaptığı açıklamada, "Kendi zevki şatafatı için onlarca uçak alan iktidar yangın söndürmeye filosu kurmayı akıl edememiş" dedi.

Koray Aydın: Kendi zevki şatafatı için onlarca uçak alan iktidar yangın söndürme filosu kurmayı akıl edememiş!
  • 03 Ağustos 2021, Salı 23:55

Türkiye orman yangınlarını ve yangına müdahaledeki yetersizlikleri konuşuyor...

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Orman Yangınlarına ilişkin sosyal medyada bir video yayımladı.

Aydın, Orman Yangınları ile mücadelede AK Parti iktidarının yetersiz kaldığı belirterek, “Kendi zevki şatafatı için onlarca uçak alan iktidar yangın söndürmeye filosu kurmayı akıl edememiş" dedi.

"KENDİ ÇIKAR VE MENFAATLERİNİ DÜŞÜNDÜKLERİ KADAR MEMLEKETİ DÜŞÜNMİŞLER"

Aydın, "Ülke yönetimini elinde bulunduranlar, kendi çıkar ve menfaatlerini düşündükleri kadar memleketi düşünmemişler. Eğer kendi nefislerini değil de memleketi düşünmüş olsalardı, inanın bu felaketten çok daha az yarayla çıkabilirdik. Yanan her ağacı, her köyü, can veren her canlıyı gördükçe milletçe kahroluyor ve “neden?” diye soruyoruz" dedi.

"VALLAHİ PES..."

Aydın, AK Partili isimlerin orman yangınları sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi.

Aydın, "AK Partili başkan çıktı dedi ki; “Bölgeye öyle evler yapacağız ki, evi yanmayanlar da keşke evimiz yansaydı diyecek” Pes… Vallahi pes… Bunlar nasıl açıklamalar? Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır? Acılar ve felaketler üzerinden kara propaganda yapmak ve milletin aklıyla alay etmek, bu olsa gerek. Ama çok da şaşırmamak lazım. Türkiye’nin ciğerleri yanarken ülkenin cumhurbaşkanı bir otobüsün üstüne çıkar da vatandaşa çay paketi fırlatırsa, bakanı da, belediye başkanı da çıkar işte böyle saçmalar!" dedi.


yukarı çık