Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Koray Aydın 'hayırlı olsun' deyip, merak edilen soruları sıraladı

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Karadeniz'deki doğalgaz yatağı bulunmasına dair yaptığı açıklamada "Karadeniz'de Tuna 1 kuyusunda doğalgaz bulunması ülkemiz ve milletimiz adına sevindiricidir. Aranması, bulunması ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi kutlar, teşekkür ederiz. #BenimİçinMüjde Milletimizin, bu milli servetten adil bir şekilde yararlandırılmasıdır." dedi.

Koray Aydın 'hayırlı olsun' deyip, merak edilen soruları sıraladı
  • 22 Ağustos 2020, Cumartesi 14:49

AK Parti iktidarının geçmişte de çok sayıda benzer açıklamasının olduğuna dikkat çeken Aydın, "Bugün duyurulan "müjde"nin, Ak Parti iktidarlarında ilgili bakanlarca hemen her seçim öncesi açıklanan ve maalesef sonuç alınamayan müjdelerden biri olmamasını da ümit ediyoruz." dedi.

MERAK EDİLEN SORULARA DİKKAT ÇEKTİ

Koray Aydın açıklamasının devamında kamuoyunca ve piyasalar tarafından da cevabı beklenen sorulara dikkat çekerek, “Müjde”yi duyduk ve milletçe sevindik, hayırlı olsun. Şimdi sıra “Karadeniz’de doğalgaz bulduk”tan fazlasını söylemeye gelmeli: Bulunan gaz kaç yılda çıkartılacak? Maliyeti ne olacak? Ekonomiye ve en önemlisi vatandaşa yansıması ne şekilde olacak? Bütün bu sorular cevaplanmalı!" dedi.

Aydın ayrıca, "Verilen “müjde”nin piyasada karşılık bulması için bir an evvel teknik ve net verilerle somutlaştırılması gerekli. Aksi halde bu “müjde”nin akıbeti de daha önce verilen “müjde”ler gibi olacaktır. Hem milletimiz hem de piyasalar “doğalgaz bulduk”tan fazlasını duymayı beklemektedir." ifadelerini kullandı.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık