Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5512
  • Euro 10.0853
  • GR ALTIN 495.39
  • ÇEYREK 813.19

Koray Aydın: Erdoğan yenilgiyi ilk defa o gün tattı...

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın Şanlıurfa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıda konuştu.

Koray Aydın: Erdoğan yenilgiyi ilk defa o gün tattı...
  • 11 Ocak 2020, Cumartesi 17:39

İYİ Parti Şanlıurfa Üye Katılım Programı'na İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın ile birlikte Teşkilat Başkan Yardımcıları Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve Mehmet Arslan, Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Gaziantep İl Başkanı Avukat Oğuz Hocaoğlu, Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Mardin İl Başkanı Süleyman Akar, Batman İl Başkanı Kısmet Çelik, Kilis İl Başkanı Ağa Gündoğmuş, ilçe başkanları, partililer ve çok sayıda Şanlıurfalı vatandaş katıldı. Toplantının ardından çeşitli partilerden istifa eden ve ilk kez İYİ Parti üyesi olan vatandaşlara rozetleri takıldı. Şanlıurfa Mahalle Başkanlarına belgeleri verildi.

Aydın İYİ Parti'nin seçimlere girmesinin engellenmeye çalıştığını ancak İYİ Parti'nin CHP'den 15 vekil alarak seçimlere girdiğini ve AK Parti'nin İYİ Parti' nin seçime girmesini engellemek için yaptığı  "baskın seçim" stratejisini yerle bir ettiğini belirterek "Erdoğan ilk yenilgisini o gün aldı" dedi.

"AĞLAYA AĞLAYA BÜYÜKŞEHİRLERİ VERDİLER"

Aydın İYİ Parti'nin Türk siyyasetindeki dengeleri değiştirdiğini ve "oyun kurucu" hale geldiğini bunun da meyvelerini yerel seçimlerde aldıklarını belirtti. İYİ Parti'nin stratejileri sonucunda büyükşehirlerin el değiştirdiğini belirten Aydın, "Ağlaya ağlaya Ankara ve İstanbul'u vermek zorunda kaldılar" dedi.

"AKŞENER BOYUN EĞMEDİ"

Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i seçim meydanında hapse atmakla tehdit ettiğini ancak Akşener'in buna boyun eğmeyerek Türkiye'de korku eşiğinin aşılmasını sağladığını kaydeden Aydın, "Ben senden kormuyorum, işte bavulum hapise girmeye de hazırım diyerek Türkiye'de korku ilklimi o gün yıkılmıştır. Türkiye'nin buna ihtiyacı vardı. Oy veren insanları kendisine maraba olarak gören anlayışa karşı her Türk vatandaşı demokratik kurallar içerisinde kendi gücünü kudretini oya dönüştürerek iktidara bir tokat vurmuştur. Türk Milleti adına sizlere teşekkür ediyorum. Daha düne kadar iftira etmeyi, yalan konuşmayı kendine metot haline getiren bu siyasal iktidarın sizler dilini de terbiye ettiniz. Daha düne kadar sizlere İP, FETÖ'cü diyorlardı, şimdi söyleyeni duydunuz mu? Sizler Allah'tan başka kimseden korkmayız diyerek onları terbiye ettiniz." dedi.

ÜYE KATILIM TÖRENİ

Programın sonunda İYİ Parti'ye katılan isimlere rozetleri takıldı:

 

 

HABERE AİT RESİMLER


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık