Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.754
  • Euro 10.3892
  • GR ALTIN 496.61
  • ÇEYREK 814.75

Koray Aydın, 'Dışarıdan ayar verilebilecek parti değiliz' dedi ve ekledi: AK Parti’nin kazanma şansı yok!

Koray Aydın'dan önemli açıklamalar...

Koray Aydın, 'Dışarıdan ayar verilebilecek parti değiliz' dedi ve ekledi: AK Parti’nin kazanma şansı yok!
  • 20 Eylül 2020, Pazar 16:32

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin 2. Olağan Kurultayı’nda ANKA’ya değerlendirme yaptı.

Aydın, partisinin geçirdiği süreç ve planları hakkında şunları söyledi:

“Bizim partimizin üç yılından iyi bir hikaye çıkar. Yaşadıklarımızın kitap haline dönüştürülmesi gerekiyor. Bizim üç yılda yaşadığımızı 30 yılda yaşayamazlar. Türkiye’nin bu şartlarında güçlü bir siyasi olgu çıkarmak çok kolay bir şey değil. İYİ Parti, Türkiye’nin kalıcı partisidir. Kendine açtığı alan itibariyle toplumun sevgisini kazanmış, farklılıkları olan bir parti. Toplumsal muhalefet yapan, iktidarın peşine takılarak onun gündemini takip etmeyen, bütün toplum kesimlerinin sıkıntılarını dertlerini gündeme getiren bir yapı ortaya çıktı. Bu da iktidarın alıştığı bir şey değil ve millet bunu benimsedi. Bizim teşkilatımızın Türkiye’nin en dinamik partisi. Istekli, heyecanlı, inanmış, işi üstlenmiş, sonuna gitme kararlılığı olan muazzam bir teşkilat yapısı oluşturdu. Halka ulaşmaya devam edeceğiz. Ezilenlerin, hakkı yenenlerin, despotik idareye karşı başkaldıranların organizasyonunu kurarak sandıkta bu değişimi mutlaka sağlayacağız”

“AK PARTİNİN KAZANMA ŞANSI YOK”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmasında “iktidar” vurgusu yapması ve ittifak mesajı vermemesine ilişkin soru üzerine Aydın, “Siyasette bugünden yarına konuşmak çok doğru değil ama bu mevcut sistem olduğu müddetçe ittifak kaçınılmaz hale geliyor, zorunluluğa dönüşüyor. Bu sistem devam ederse partiler arası ittifakın olabileceğini söyleyebiliriz. Yüzde elli artı bire dayalı bu sistemde artık AK Parti’nin kazanma şansı yok, kazanamaz. Oyları çok aşağı düştü. İttifak ortağı ile beraber 40’ları zor buluyor. 10 puanı kapatacak halleri yok çünkü büyüyen gelişen bir İYİ Parti var. Şu anda çalışma sistematiği devam ederse alanı daha da genişletecek. Zaten bizim varlığımız bunların iktidarını önlüyor” yanıtını verdi.

“PARTİDE KİMSE KAVGA ETMİYOR”

Pandemi nedeniyle kurultaya davet edilemediklerini belirten mektubun HDP ve MHP’ye gönderilmemesine ilişkin soruya Aydın, “Türkiye’deki var olan herkesi içine alan konuşma yaptı. Dolayısıyla kucakladığını düşünüyorum. Biz parti olarak bakmıyoruz, 83 milyonu bütün olarak görüyoruz. Ayrıştırıcı unsunları ortadan kaldıran, bir arada olma kültürünü yaşatmaya çalışan bir anlayışla çalışıyoruz. Bizim partimiz zaten böyle, her partiden insan var. Kaynaştık, parti olduk. Kimse kimseyle kavga etmiyor. Herkes birbirini anladı. Birbirine tahammül etmeyi öğrendi. Doğru yolda olduğumuzu görüyorum, bizi çağıran halkımızla bir arada olacağız” dedi.

“DIŞARIDAN AYAR VERİLEBİLECEK BİR PARTİ DEĞİLİZ”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “eve dön”çağrısına devam etmemesi hakkında Aydın, “Dışarıdan ayar verilebilecek bir parti değiliz, biz idealize olmuş insanlarız. Bu partiyi kurarken ortaya koyduğumuz gerekçeler var. İdealize olmuş insanlara böyle sözler söylersiniz ama mana ifade etmez. Çünkü biz ne yaptığımızı biliyoruz. Kendi rotamıza uygun olarak hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin “kapatılsın” dediği Türk Tabipleri Birliği’ne Akşener’in selam göndermesine ise Aydın, “Gündemin içinde yaşıyorsanız, kıymet ayrımını rahat yaparsınız. Bu salgın sürecinde sağlık teşkilatında çalışan bütün çalışanların büyük mücadele verdiğine inanıyoruz. Dolayısıyla saygı duyuyoruz. Bulunduğunuz yerde hastalıkla ölümü göze alarak çalışma yapabilme fedakarlığını gösteren insanlara, ayrımcı üslup ile konuşmayı doğru bulmuyoruz ve onu reddediyoruz. Bizimki bir reddiyedir. O insanlara sahip çıkıyoruz hatta o insanların ellerinden öpüyoruz Türk milleti adına. Kolay bir şey değil. Koronavirüs olan bir alanda insanlara o hizmeti her şeyi göze alarak yapabilmek fedakarlık gerektirir. Fedakarlık yapan insanlara da saygı duymak lazım” yorumu yaptı.

 


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık