Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.4396
  • Euro 10.0747
  • GR ALTIN 492.35
  • ÇEYREK 808.43

Koray Aydın: Böyle yazılmış destan yok!

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, Konya Akşehir'de konuştu. İYİ Parti'nin kuruluşunun iki yılını doldurduğunu ifade eden Aydın, her türlü zorluğa karşı bu partiyi kurmayı başardıklarını söylerek, "böyle yazılmış destan yok" dedi. Programda konuşmaların ardından İYİ Parti'ye katılan isimlere parti rozetleri takıldı.

Koray Aydın: Böyle yazılmış destan yok!
  • 01 Kasım 2019, Cuma 23:43

Konya'da konuşan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, AK Parti-MHP ittifakının her geçen gün kan kaybettiğini kaydederek "Cumhur İttifakı'nın oy oranı %40'ın altına düştü" dedi. Aydın ayrıca Babacan ve Davutoğlu'nun kuracakları iki partinin AK Parti ve MHP'den oy aldığını, yaptırdıkları anketlerde İYİ Parti seçmeninin yüzde 85'inin partilerine sadık olduğunu ifade etti.

YOĞUN KATILIM

Programa İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İYİ Parti GİK Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, Konya İl Başkanı Avukat Gökhan Tozoğlu, ilçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Akşehirli vatandaş katıldı. Programa İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya da katıldı.

Konuşmalardan sonra çeşitli partilerden ayrılan ve ilk kez üye olan çok sayıda vatandaşa rozetleri takıldı. Mahalle Teşkilatlarının kuruluşunda üstün gayret ve başarı gösteren Mahalle Başkanlarına Teşekkür Belgesi verildi.

Koray Aydın'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"BÖYLE YAZILMIŞ DESTAN YOK"

İYİ Parti'nin kuruluşunun iki yılını doldurduğunu ifade eden Aydın, her türlü zorluğa karşı bu partiyi kurmayı başardıklarını söylerek, "En büyük güç inançtır. İnanmış insandan büyük bir güç yoktur. Bu insanlar özellikle bir hedefe kilitlenmişse, onların başaramayacağı hiç birşey yoktur. 25 Ekim'de partiyi kurduk, sadece 2 ayda teşkilatlandık. Biz yetki verdik siz kurdunuz. Sizin gayretleriniz, emeklerinizle Türkiye genelinde bir partinin teşkilatlanmasını sağladınız. Bu sizin eseriniz, sizin başarınız. Kuruluş gününden beri o zor şartlara teslim olmadan, sağlam bir irade ortaya koyarak, bu milletin geleceğine el koyma kararlığı gösteren bütün arkadaşlarımıza Türk Milleti adına teşekkür ediyorum. 2 ayda kurulmuş olan İYİ Parti, siyasi iktidarın milletin burada, İYİ Parti'de toplanmasını fark etmesiyle, erken seçim kararı alabileceğini tahmin ederek kısa sürede teşkilatlanmayı yaptık. Türk Siyasi hayatında bunu başarabilen bir parti yok, bu destanı yazan sizlersiniz. Böyle yazılmış destan yok. İYİ Parti kararlılığın, emeğin, alın terinin ürünüdür. Burada görev yapan insanlar hazıra konarak görev yapmadılar. Hep birlikte mücade ederek, bu eseri meydana getirdik. Ankara'daki kongreye toplanan on binler, iktidarın planını değiştirtti. 15 gün sonra seçim kararı aldılar. Aslında erken seçim kararı almadılar. Hızlı seçim kararı aldılar. Türkiye'de 2 tane hızlı seçim yapıldı, bunlardan bir tanesi 1995 yılının Aralık ayında yapılan seçimdir. Bir diğeri de en kısa takvimle yapılmış olan 24 Haziran'daki seçim kararıdır." dedi.


"KORKMADAN HER KONUYU GÜNDEME GETİRİYORUZ"

İYİ Parti'nin Meclis Grubunda her konuyu korkmadan gündeme getirdiğini söyleyen Koray Aydın, "Ezilen, hakkı gasp edilen kesimlerin sesi olduk. Bugün Türkiye'yi yöneten siyasal iktidarın en fazla çekindiği siyasal hareket ortaya çıkmıştır." dedi.

"AK PARTİ MECLİS'TE TEK BAŞINA İKTİDAR DEĞİL"

AK Parti'nin Meclis'te tek başına iktidar olmadığını ifade eden Aydın, "Küçük ortağının yardımıyla ayakta duruyor. " dedi.

"İYİ PARTİ'YE OY VERENLERİN YÜZDE 85'İ PARTİSİNE HALEN SADIK"

Koray Aydın yaptırdıkları anket sonuçlarına ilişkin de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Aydın, AK Parti ve MHP'nin oy oranlarının yüzde 40'ın altına indiğini ifade ederek, "Çok toplanabilecekleri zannetmiyorum. Daha da düşecekler. İki tanede yeni parti kuruluyor. Bu partilerin nereden oy alabileceklerini analiz ettik. Ortaya çıkan tabloda yeni kurulacak olan bu iki parti, en çok oyu AK Parti'den alıyor. İkinci en çok oyuda MHP'den alıyor. Çünkü bu son seçimde AK Parti'den küsen, darılan kitle ortağımızdır diğerek hem genel seçimde hem yerel seçimde ortağına oy vererek böyle bir denge kurmuştu. Oraya giden oylardan da yeni partiye yönelme olduğu görünüyor.Burada ortaya çıkan en önemli sonuç şu; İYİ Parti'ye oy vermiş olan insanların yüzde 85'i ben İYİ Parti'den başka bir yere oy vermem diyor." dedi.

"KRİZ VAR DİYEMİYORLAR"

İşsizlik rakamlarının rekor seviyelere ulaştığını belirten Aydın, AK Partili isimlerin 'işsizlik yok' açıklamalarına sert tepki göstererek, "Milletin aklıyla alay ediyor. Bundan ibretlik bir olay olamaz. Bunlar kendilerini milletin, devletin sahibi görüyorlar. Hepimizi de maraba görüyorlar. Bu Millete tepeden bakan anlayışın Türkiye'yi götürebileceği hiçbirşey yoktur." dedi.

YENİ ÜYELERE ROZETLERİ TAKILDI

Programda konuşmaların ardından İYİ Parti'ye katılan isimlere parti rozetleri takıldı.

İYİ Parti teşkilatlarında başarıyla çalışan partililere de "Teşekkür Belgesi" takdim edildi:


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık