Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 17.9331
  • Euro 18.4099
  • GR ALTIN 1039.3
  • ÇEYREK 1710.6

Konya'da 'Kadir Mısıroğlu' gerilimi!

AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığıyla gündeme gelen, “Keşke Yunan galip gelseydi” yorumuyla hatırlanan Kadir Mısıroğlu, isminin Konya'da yeni açılacak bir caddeye verileceği iddialarına İYİ Parti'den tepki geldi.

Konya'da 'Kadir Mısıroğlu' gerilimi!
  • 04 Ağustos 2021, Çarşamba 23:11

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, AKP'li Konya Büyükşehir Belediyesine sert tepki gösterdi.

İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Şehrimizde yeni açılan caddelerden bir tanesine İstiklâl savaşımızı kastederek "Keşke Yunan Kazansaydı" diyecek kadar alçalan Kadir Mısıroğlu'nun isminin verilmesi konusunun gündemde olduğu medya organlarında yer bulmuştur.

İsmi caddeye vermeyi düşünülen bu kişi Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk başta olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluş değerleriyle kavgalı olmasıyla bilinmektedir. İstiklâl şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a "pezevenk" diyecek kadar kendinden geçmiş bu kişinin isminin bir caddeye verilmesi kabul edilemez.

Bu vesileyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay'a tavsiyemiz eğer varsa bu vahim hatalı düşüncesinden derhal vazgeçmesidir. Eğer böyle bir düşüncesi var ise  ismi Cumhuriyet ve kurucu değerlerimize düşman kişileri taltif eden bir kişi olarak hafızalarda yer alacaktır.

Kıymetli hemşehrilerimiz de bilmelidir ki konunun yakından takipçisi olacağız. Milletimizin ve milli değerlerimizin düşmanlarının taltif edilmesine rıza göstermeyeceğiz.

Kadir Mısıroğlu gerçekleri Kadir Mısıroğlu gerçekleri


yukarı çık