Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5033
  • Euro 10.1258
  • GR ALTIN 498.97
  • ÇEYREK 818.74

KKTC'nin ismi değişiyor!

KKTC Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla KKTC'nin isminin değişeceğini açıkladı. Arıklı, aynı zamanda Anayasa'yı da değiştirip, başkanlık sistemine geçmeyi planladıklarını duyurdu.

KKTC'nin ismi değişiyor!
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 11:44

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Arıklı, KKTC'nin isminin değişeceğini söyledi.

Devletin adı, Başkanlık sistemi ve YDP…başlığıyla bir açıklama yapan Erhan Arıklı, ‘Anayasa’yı da değiştirip başkanlık sistemini getirmeyi planladıklarını söyledi.

Londra Gündem'in aktardığı habere göre; Arıklı, katıldığı bir TV programdaki açıklamalarına işaret ederek, YDP olarak önümüzdeki dönem ‘sistem değişikliği’ konusunu gündemimize aldıkifadelerini kullanarak, ülkenin adının 'Kıbrıs Türk Cumhuriyeti' olarak değiştirileceğini söyledi.

"ANAYASAMIZI DEĞİŞTİRMENİN EN KOLAY YOLU!"

Erhan Arıklı ayrıca, sistem değişikliği için anayasanın değiştirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Oysa biz Anayasamızı bir türlü değiştiremiyoruz. Bunu yapmanın en kolay yolu devletimizin adını Kıbrıs Türk Devleti olarak değiştirmek. Bu isim bize Annan Planında BM tarafından verilmişti. İKO’da da bu şekilde gözlemci üye olarak bulunuyoruz" açıklamasında bulundu.

Etiketler: kktc Erhan Arıklı

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık