Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.8383
  • Euro 20.3282
  • GR ALTIN 1128.4
  • ÇEYREK 1857.9

KKTC'de yeni gelişme!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Faiz Sucuoğlu, hükümetin istifasının ardından yaptığı açıklamada, “Hükümet kurma görevi bizlere verilecek” ifadelerini kullanarak, “Cumhurbaşkanı’na kırgınlığım yok, politikada kırgınlık olmaz ama fikir ayrılığı olur” dedi.

KKTC'de yeni gelişme!
  • 25 Nisan 2022, Pazartesi 3:15

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) Başbakan Faiz Sucuoğlu’nun kabinede değişiklik yaparak Maliye Bakanı Sunat Atun'un görevden alınmasını talep etmesi üzerine yaşanan kriz, Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi'nden (YDP) oluşan koalisyon hükümetinin istifasıyla sonuçlandı.

Sözcü'de yer alan habere göre; KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile yaptığı yarım saatlik görüşmenin ardından Sucuoğlu, UBP Genel Merkezi'ne girişinde basına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar ile uzun bir toplantı yaptıklarını belirten Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı'nın hükümetin istifasına onay verdiğini kaydetti ve “Ben o sorumluluğu alıyorum diyerek bu şekilde karar vermiştir” dedi.

“HÜKÜMET KURMA GÖREVİ BİZLERE VERİLECEK”

Cumhurbaşkanı Tatar'ın aldığı kararı kendisine sözlü olarak ifade ettiğini söyleyen Sucuoğlu, genel çerçeveleri konuştuklarını, en kısa sürede tekrardan görevlendirme söz konusu olacağını ve yeniden Bakanlar Kurulu oluşumu sürecinin başlayacağını aktardı.

Etiketler: KKTC

yukarı çık