Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 18.5102
  • Euro 18.2111
  • GR ALTIN 989.86
  • ÇEYREK 1629.0

Kızılay, eski AKP'li vekilin geçim kaynağı oldu

AK Partili eski vekil Muhammed Murtaza Yetiş Kızılay’ın Kartal’daki hastanesine başhekim yapılırken eşi Sema Yetiş Kopuz'un da Kızılay'da birden fazla görevi bulunuyor.

Kızılay, eski AKP'li vekilin geçim kaynağı oldu
  • 15 Şubat 2021, Pazartesi 13:34

24'üncü Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş’in Kızılay’ın Kartal’daki hastanesine başhekim yapıldığı ortaya çıktı.

Yetiş’in eşi Sema Yetiş Kopuz’un da Kızılay’da çok sayıda görevi bulunuyor.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre;  AK Partili Muhammed Murtaza Yetiş, yaklaşık iki ay önce Kızılay Kartal Hastanesi’nde başhekim olarak göreve başladı.

Yetiş’in göreve geldikten kısa bir süre sonra, başhekim odasını beğenmeyerek hastanenin beşinci katına yeni bir oda yaptırdığı da iddia edildi.

EŞİNİN DE ÜÇ KOLTUĞU VAR

AK Partili Muhammed Murtaza Yetiş’in eşi Sema Kopuz Yetiş’in de Kızılay’da tam üç farklı görevi bulunuyor.

Sema Kopuz Yetiş, Kızılay Ankara Şube Başkanlığı, Kızılay Denetim Kurulu Üyeliği ve Kızılay iştiraki Kızılay Bakım Anonim Şirketi’nin de yönetim kurulu üyeliğini yürütüyor.

Ayrıca, Sema Kopuz Yetiş AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Vakfı’nın (KADEM) da üyesi.

TECRÜBELERİ DİKKATE ALINMIŞ

Kızılay’dan BirGün’e yapılan açıklamada ise AK Partili Muhammed Murtaza Yetiş’in başhekim yapılmasına ilişkin “Tıp doktoru olarak mesleki yeterlilikleri ve daha önce başhekimlik yapmak gibi iş tecrübeleri de dikkate alınarak Kızılay Kartal Hastanesi başhekimliği/mesul müdürlüğü görevine getirilmiştir” denildi.


yukarı çık