Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.53
  • Euro 10.101
  • GR ALTIN 493.88
  • ÇEYREK 802.86

'Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı'

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında AK Parti'ye 'lebaleb' kongreleri nedeniyle tepki gösterdi.

'Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı'
  • 30 Nisan 2021, Cuma 14:28

Ahmet Takan, Korkusuz'daki bugünkü köşe yazısında AK Parti'ye 'lebaleb' kongreler sebebiyle yüklendi.

"AKP kongrelerini lebalep doldurduğun yetmiyormuş gibi sonra çıkıp bıçağın kemiklerine dayandığı vatandaşı “gevşeklikle” suçlayıp ortalığı da çeşitli isimlerdeki virüs mutantlarına boğacaksın!.." diyerek hükümete yüklenen Takan, " AKP kongrelerine, illere verilen talimatlarla, mecburi tutularak otobüslerle gelen, salonlarda üst üste tıkılan vatandaşlardan kim sorumlu? Onların memleketlerinden getirdiği, hasta olmasa da oradan alıp memleketlerine götürdüğü virüsten kim sorumlu?.. İngiliz mutantı mı?.. Hindistan varyantı mı?.. Yeter artık!.. Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı." değerlendirmesinde bulundu.

İşte, Ahmet Takan'ın dikkat çeken o yazısı:

"Bırakın laga-lugayı bir tarafa!.. Yok Hindistan varyantıymış… Yok İngiliz mutantıymış… Yok Afrika mutantıymış…

Vaka, hasta ve ölüm gerçek sayılarının saklanıldığı gibi dünya mutantlarının da arkasına saklanılmasın… Yeni, Türk tipi virüsün ortaya çıktığı kabak gibi ortada!.. Ha, bunu araştıran var mı? Yok!.. Araştırabilecek var mı?.. O da yok!.. Çok acıdır ki; Türkiye’de bunu araştırabilecek bir bilimsel kurul veya teknik alt yapı yok. Saray iktidarı, Hıfzıssıhha’yı kapatmakla ne kadar övünse azdır!..

Kapanma kararlarını zamanında alamayacaksın… Bilim adamlarını “benim adamım”, “senin adamın” diye ayrımcılığa tabi tutacaksın… Sözde bilim kurulu kurup sarayın iki dudağı arasına ballı koltukları ile mıhlayacaksın… Doğruları söyleyenleri dokuz köyden kovup bir de üstüne terörist ilan edeceksin… Pandemi ile mücadele sırasında kendine yakın zümrelere –ayrıcalıklı aşı dahil- her türlü imtiyazı ve gevşekliği göstereceksin… Fabrika işçisinin sağlığı ve geleceğini değil, otel patronlarının, özel hastane sahiplerinin ikbalini öne koyacaksın…  Okullarda okuyan çocukların canını değil, özel okul sahiplerinin malının ve gelirlerinin kaygısını taşıyacaksın… 5 maskeyi dağıtamadığın gibi aşı da çuvallayacaksın…

AKP kongrelerini lebalep doldurduğun yetmiyormuş gibi sonra çıkıp bıçağın kemiklerine dayandığı vatandaşı “gevşeklikle” suçlayıp ortalığı da çeşitli isimlerdeki virüs mutantlarına boğacaksın!..

AKP kongrelerine, illere verilen talimatlarla, mecburi tutularak otobüslerle gelen, salonlarda üst üste tıkılan vatandaşlardan kim sorumlu? Onların memleketlerinden getirdiği, hasta olmasa da oradan alıp memleketlerine götürdüğü virüsten kim sorumlu?.. İngiliz mutantı mı?.. Hindistan varyantı mı?..

Yeter artık!.. Kıvırmayı bırakın. Bunun adı; AKP mutantı."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık