Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 9.6153
  • Euro 11.2377
  • GR ALTIN 554.27
  • ÇEYREK 909.32

Kime inanacağız? Afad ve Kandilli'den birbirinin zıddı 'deprem' açıklamaları!

Marmara Denizi'nde dün gece saat 00.57'de bir deprem meydana geldi. Tekirdağ Şarköy açıklarında yaşanan deprem sonrası Türkiye yine çelişki sarmalına girdi. Her depremde olduğu gibi AFAD ile Kandilli depremin büyüklüğünü farklı açıklarken, profesörlerden de birbirinin zıddı açıklamalar geldi.

Kime inanacağız? Afad ve Kandilli'den birbirinin zıddı 'deprem' açıklamaları!
  • 09 Eylül 2020, Çarşamba 14:09

Marmara Bölgesi dün gece sallandı. Tekirdağ Şarköy’de açıklarında meydana gelen deprem, İstanbul Avrupa yakasındaki vatandaşlar tarafından da hissedildi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Ancak Türkiye'de artık gelenek haline gelen bir durum, yaşanan bu son depremin ardından da yaşandı.

Önce, AFAD ve Kandilli'nin yine depremin büyüklüğünü farklı şekilde verme ritüeli ile başlayan çelişkiler sarmalı, deprem uzmanlarının birbirinden farklı yorumları ile devam etti.

AFAD depremi 4.1 büyüklüğünde olduğunu bilgisini gerçerken, Kandilli ise 4.3'te karar kıldı. Galiba iki kurumdan birinde Rihter ölçeği eski model! Ya da bozuk...

O yüzden sürekli başka başka açıklıyorlar depremin büyüklüğünü... 

Deprem uzmanları ise, öyle farklı açıklamalar yapıyor ki, halk kime inanacağını şaşırıyor.

Kimse, "Hayatın fıtratında var bu, tabi ki deprem olacak, insanlar ölecek. Ne lüzumu var televizyona çıkıp, insanları tedirgin etmenin?" demiyor... 

Ancak, açıklayıcı ve bilgilendirici bir konuşmalar yerine, maç yorumlar gibi deprem yorumlayanın da bir faydası yok yalnız...

Doğal tabi... Herkes "daha büyük deprem olacak mı?" endişesiyle televizyonlara deprem uzmanları çıkarıp jeoloji uzmanı gibi bilgilenmeye, bilgilendirmeye çalışıyor.

Oysa, hangi fayın nasıl kırılacağını dinleyip ya da dinletip ne yapacaksın? Hangi fay kırılırsa kırılsın, Marmara'da büyük bir deprem bekleniyor ve sen her türlü tehlikedesin. Kuzey Anadolu hattının solu kırılsa sana ne, sağı kırılsa sana ne?


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık