Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.3239
  • Euro 10.103
  • GR ALTIN 490.63
  • ÇEYREK 805.05

Kim Jong-un eli kolu bağlandı!

Kuzey Kore'nin ihtişamına düşkün lideri Kim Jong-un, prestij projelerini sonuçlandıramamanın sıkıntısını yaşıyor. Yaptırımlar ve doğal afetler derken Korona virüsü de ekonomiye tuz biber olunca, turizm tesisi, hastane ve nükleer eğitim sahası projeleri yarım kaldı.

Kim Jong-un eli kolu bağlandı!
  • 24 Aralık 2020, Perşembe 14:38

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ülkenin başına geldiği 2011’den bu yana en sıkıntılı günlerini geçiriyor.

Sözcü'nün aktardığı habere göre; Yaptırımlar nedeniyle ekonomisi zorda olan ülkede, bu yıl yaşanan tayfun ve sellerin yanı sıra tüm dünyayı etkileyen Korona virüsü de tuz biber oldu.

Financial Times’ın yer verdiği analize göre henüz resmi olarak tek bir vakanın bile kayıtlara geçmediği Kuzey Kore, en büyük ticaret ortağı Çin’le sıkı sınır kontrolleri nedeniyle yüzde 80’lik bir kayıp yaşadı.

Tüm bu durumlar gösteriş yapmaktan geri durmayan Kuzey Kore lideri Kim’in elini kolunu bağlıyor. Kim’in Akdeniz’in tatil cenneti İbiza’ya çevirmek istediği Wonsan’daki turizm projeleri sekteye uğradı. 2018 ve 2019’da dört kez Wonsan’a ziyarete giden Kim, otel ve eğlence merkezlerinin Nisan 2020’ye kadar bitirilmesini istemişti.

YILLARCA GECİKEBİLİR

Ancak Kim’in koyduğu bitiş tarihinin üzerinden aylar geçmesine rağmen projeler bir türlü sonlandırılamadı. Kuzey Koreli yetkililerden de yeni bir tarihe ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Söz konusu projenin aylar hatta yıllarca gecikebileceği belirtiliyor.

 

Kaynak: Sözcü

ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık