Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.5021
  • Euro 10.1131
  • GR ALTIN 498.17
  • ÇEYREK 817.3

Kılıçdaroğlu'ndan 'Suriyeliler' çıkışı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'de bulunan Suriyeli mültecilerle ilgili sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaptı.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Suriyeliler' çıkışı!
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 14:08

 'Bu sorunu çözmek zorundayız' diyen Kılıçdaroğlu, "Bunlar çözemediler, çözme güçleri de yok, kapasiteleri de yok. Ama biz çözeceğiz. İnsani boyutuyla ele alacağız sorunu ve çözeceğiz. Allah'ın izniyle iktidar olduğumuzda Suriye konusunu, Suriye sorununu, Suriyelilerin sorununu da iki yıl içinde çözeceğim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaparak Türkiye’deki Suriyeli mülteci konusuna değindi.

“BU SORUNU ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ”

Türkiye’de resmi rakamlara göre 3 milyon 600 bin Suriyeli olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, mülteci sorununu çözeceklerini belirterek şu ifadeleri kullandı:

* Özellikle Suriye’ye komşu olan illerimizde bu yoğunluğu görüyoruz. Hatta bazı illerimizde Türk vatandaşlarımızdan fazla Suriyeli vatandaşlar var. Ciddi şikayetler var.

* Geçinemeyen, işsiz kalan insanlar, Suriyelilerden şikayet ediyorlar. Ve önümüzdeki süreçte çok daha ciddi açmazlarla toplum olarak karşılaşabiliriz. Ve bu sorunu çözmek zorundayız.

* Bunlar çözemediler, çözme güçleri de yok, kapasiteleri de yok. Ama biz çözeceğiz. İnsani boyutuyla ele alacağız sorunu ve çözeceğiz.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık