Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 15.5716
  • Euro 16.229
  • GR ALTIN 905.46
  • ÇEYREK 1489.3

Kılıçdaroğlu'ndan 'Süleyman Soylu' açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınında, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında bomba iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan 'Süleyman Soylu' açıklaması!
  • 09 Haziran 2021, Çarşamba 14:24

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınında, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu. 

Günboyu'nda yer alan habere göre; Süleyman Soylu'nun "Mafyadan her ay 10 bin dolar alan siyasetçi" açıklamasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları ileri sürdü:

"İçişleri Bakanı kalktı bir açıklama yaptı. Bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar para veriliyor dedi. Yani rüşvet. Bir siyasetçiye, yer altı dünyasının bir aktörü neden her ay para versin. Bu siyasetçiyi biliyoruz, gazeteler yazıyor. Erdoğan'ın sesi çıkıyor mu? Bu siyasetçinin AKP MKYK'nın üyesi olduğunu da herkes biliyor. 

Peker, şunu söyler bunu söyler. Bu iddiayı yapan İçişleri Bakanı. Emniyet İstihbarat, Jandarma İstihbarat ona bağlı. Devletin televizyonunda bunu söylüyor. Bunu saklamak suç ama saklıyor. 

Ortada bir şey yokken 17/25'e gönderme yaptı Sayın Soylu. Bakanların çocuklarının aldıkları rüşvetin  para sayma makinalarını gündeme getirdi. Yani Erdoğan'a diyor ki "Ben 10 bin dolar rüşvet alanı biliyorum. Bana bir şey olursa azdan az, çoktan çok gider" diyor. Yani asıl senden gider diyor. 
 
Savcı harekete geçmedi. Soylu'yu çağırıp da Erdoğan "Sen çok ciddi bir iddiada bulunuyorsun, bu kişi kim? Bana söyle." demiyor. 

Erdoğan Soylu'yu çağırmadı. Çağıramaz ve konuşamaz. Rüşvet alan bir kişiyi büyükelçi yapan bir kişi. Onu da başka bir yere atayacak. 

Gönderdiği talimat "Asla bu konularda konuşmayacaksınız." 
 
Soylu'nun elinde Erdoğan'ı, yakın çevresini, ailesini zora sokacak çok bilgi var."

 


yukarı çık