Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 7.4642
  • Euro 9.024
  • GR ALTIN 438.14
  • ÇEYREK 718.81

Kılıçdaroğlu'ndan Siyasi partiler yasasıyla ilgili talimat!

Siyasi partiler yasasıyla ilgili Cumhur İttifakı'nın üzerinde çalıştığı değişiklikle ilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan talimat geldi.

Kılıçdaroğlu'ndan Siyasi partiler yasasıyla ilgili talimat!
  • 12 Haziran 2020, Cuma 14:05

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP’nin üzerinde çalıştığı siyasi partiler yasasıyla ilgili kurmaylarına çalışma yapılması talimatı verdi.

AK Parti ve MHP’nin üzerinde çalıştığı ve tartışmalara neden olan siyasi partiler yasasında değişiklikle ilgili hazırlık önceki gün CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında da gündeme geldi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu siyasi partiler yasasıyla ilgili tartışmalar üzerine kurmaylarına yeni bir yasa teklifi çalışması yapılması talimatı verdi.

Kılıçdaroğlu çalışmanın temelinin ise “Milletin vekilini millet seçmeli” olarak yapılması gerektiğini vurguladı. Bu kapsamda siyasi partiler yasasında parti içi demokrasinin güçlendirilmesine ilişkin düzenlemelerin yanı sıra yüzde 10 barajının düşürülmesine yönelik seçim yasasıyla ilgili de çalışma yapılabileceği ifade ediliyor.

PM’de ekonomide yaşanan gelişmeler de ele alındı. Kılıçdaroğlu’nun toplantıda, “İşsizlik ve yaygınlaşan yoksulluk daha fazla vurgulanmalı. Aile Destek Sigortası halka daha iyi anlatılmalı” dediği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’nun çiftçinin durumunun Meclis gündemine taşınması konusunda da kurmaylarını uyardığı öğrenildi.


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık