Allah'a, Millet'e, Vatan'a Fedai

  • Dolar 8.2946
  • Euro 10.1166
  • GR ALTIN 489.20
  • ÇEYREK 802.76

Kılıçdaroğlu'ndan SGK çağrısı!

TÜRMOB’u ziyaret eden CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Sizden bir isteğim var. SGK'yi bağımsız bir kurum olarak lütfen masaya yatırınız. SGK'nin tarihçesini baştan sona inceleyiniz” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan SGK çağrısı!
  • 27 Ocak 2021, Çarşamba 14:26

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’ni (TÜRMOB) ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu “Ekonomide derin bir kriz, buhrana dönüşmüş durumda” ifadelerini kullandı.

SGK için de çağrıda bulunan Kılıçaroğlu, "Benim orada verdiğim mücadeleler tarihin yazdığı not defterinde duruyor. Ama bugün çok daha büyük açıklar var. Gerekçelerini sizin ortaya koymanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"SGK’NİN TARİHÇESİNİ BAŞTAN SONA İNCELEYİN"

“Siz ekonomiyi kayda alan kişilersiniz. Ekonominin kayda alınması devletin sağlıklı veri üretmesinin temel yorumudur. Sizin yapacağınız her çalışma değerlidir” diyen Kılıçdaroğlu, TÜRMOB’un Sosyal Güvenlik Kurumu’nu ‘masaya yatırmasını’ rica ettiğini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“SGK’nin tarihçesini baştan sona inceleyiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun tarihsel süreç içinde hangi açmazlarla karşılaştığını kayda alınız. SGK’nin nasıl ayakta kalacağının önerilerini ortaya koymanız lazım. Eski bir SGK başkanı olarak istiyorum. Benim orada verdiğim mücadeleler tarihin yazdığı not defterinde duruyor. Ama bugün çok daha büyük açıklar var. Gerekçelerini sizin ortaya koymanız gerekiyor."


ANKET

Bir erken seçim öngörüyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık